У світі встановлюють дедалі менше біткоїн-банкоматів

У світі встановлюють дедалі менше біткоїн-банкоматів

Кількість встановлених пристроїв на початок 2024 року скоротилася більш ніж на 11%.

Кількість встановлених біткоїн-банкоматів на початок 2024 року зменшилась на 11,1% порівняно з початком 2023 року. Відповідні дані надає сервіс Coin ATM Radar.

Ця статистика суперечить десятирічній тенденції, згідно з якою на початку кожного року кількість встановлених біткоїн-банкоматів збільшувалася.

У світі встановлюють дедалі менше біткоїн-банкоматів
Кількість встановлених біткоїн-банкоматів: Джерело: Coin ATM Radar.

Кількість таких пристроїв по всьому світу на 1 січня 2024 року становила 33 628, при цьому 1 січня 2023 їх налічувалося 37 827. Протягом 2023 року загальна кількість біткоїн-банкоматів надто коливалася, але до кінця року скоротилася.

Найбільше зниження числа біткоїн-банкоматів у 2023 році зафіксовано в США, де їхня кількість скоротилася на 15,4% – з 32 672 до 27 631. Однак на цю країну, як і раніше, припадає 82% всіх пристроїв у світі. Водночас Австралія, Канада, Іспанія та Польща стабільно збільшують кількість банкоматів.

Дані сервісу також показують, що зниження числа пристроїв відбулося у виробника банкоматів BitAccess: показник знизився на 26% – з 9160 у серпні 2022 року до 6774 на 1 січня 2024 року. Однак два інших великих виробники, General Bytes і Genesis Coin, продовжили збільшувати кількість біткоїн-банкоматів цього року.

Про зручність біткоїн-банкоматів

Біткоїн-банкомати є зручним засобом доступу до світу цифрових активів, дозволяючи користувачам легко купувати і продавати BTC. Вони усувають потребу в складних процедурах реєстрації на біржах та очікуваннях підтверджень транзакцій, надаючи швидкий та інтуїтивно зрозумілий спосіб обміну фіатними грошима на біткоїни, і навпаки.

Крім того, біткоїн-банкомати часто доступні цілодобово, що робить їх ідеальним рішенням для тих, хто цінує свободу та гнучкість, використовуючи біткоїн у повсякденних фінансових операціях.

Найперший біткоїн-банкомат було встановлено у Канаді, у Ванкувері, у жовтні 2013 року. Цей термінал, створений компанією Robocoin, використовувався для конвертації біткоїнів у канадські долари, і навпаки. З того часу біткоїн-банкомати поширилися по всьому світу і стали важливою частиною екосистеми Біткоїна.

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни...
Еліс Маккензі 15 серпня 2022

Біткоїн-банкомати з підтримкою Lightning Network

Компанія Athena Bitcoin зайнялася інтеграцією Lightning Network до сальвадорської мережі біткоїн-банкоматів. За даними Coin ATM Radar, лише 3,7% біткоїн-банкоматів у світі підтримують цю технологію.

Згодом Athena Bitcoin має намір запровадити LN у всі біткоїн-банкомати у Латинській Америці.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024