У біткоїн-банкомати Сальвадору впроваджують Lightning Network

У біткоїн-банкомати Сальвадору впроваджують Lightning Network

LN інтегрують у сотню таких пристроїв. У світі лише 3,7% терміналів підтримують цю технологію.

Компанія Athena Bitcoin, яка управляє державною мережею біткоїн-банкоматів у Сальвадорі, планує в найближчі кілька місяців інтегрувати Lightning Network (LN) у сотню таких пристроїв. Про це пише Cointelegraph.

У компанії розповіли, що впровадять LN спочатку в банкоматах Сальвадору, а потім і у всій Латинській Америці.

Lightning Network – це платіжний протокол другого рівня, що дозволяє прискорити виведення коштів та мінімізувати комісію за транзакції. Він також дозволяє уникнути реєстрації даних про транзакції в основній мережі. За даними Coin ATM Radar, лише 3,7% біткоїн-банкоматів у світі підтримують цю технологію.

Athena має намір перейти на підтримку Lightning у 100 державних банкоматах Chivo, які вона експлуатує у Сальвадорі, до грудня 2023 року. Решта пристроїв, зокрема ті, що працюють під брендом Athena, перейдуть на Lightning у першому кварталі 2024 року. Нині у Сальвадорі налічується 215 біткоїн-банкоматів.

Як усе починалося

На початку вересня 2021 року в Сальвадорі набув чинності закон, який визнає біткоїн легальним платіжним засобом. Після цього в державі різко збільшилася кількість біткоїн-терміналів. Зокрема, згідно з даними сервісу CoinATMRadar, влада встановила тоді 205 пристроїв, через що Сальвадор потрапив до першої трійки країн за кількістю біткоїн-банкоматів.

Розширюючи інфраструктуру, президент країни Наїб Букеле розраховував підвищити лояльність громадян до цифрової валюти та дати можливість вільно використовувати BTC на внутрішньому ринку.

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни...
Еліс Маккензі 15 серпня 2022

Зростання економіки

Завдяки прийняттю біткоїна як законного платіжного засобу Сальвадору вдалося швидко підняти економіку. Незважаючи на певні побоювання, інвестори з Волл-стріт зацікавилися зростанням облігацій Сальвадору, оскільки їхня прибутковість у 70% у 2023 році виявилася найвищою серед облігацій ринків, що розвиваються.

У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній Riot Platforms і CleanSpark ймовірно зможуть швидко адаптуватися до умов ринку після халвінгу. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
На біржах можуть закінчитися біткоїни На біржах можуть закінчитися біткоїни Резерви торгових майданчиків наразі становлять 2 млн ВТС. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
Павло Дуров розповів про свої біткоїни Павло Дуров розповів про свої біткоїни Засновник месенджера Telegram Павло Дуров розповів про свої біткоїни в інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону. Володимир Гришенко 17 квітня 2024