Киргизстан зібрав майже $1 млн податків з майнерів

Киргизстан зібрав майже $1 млн податків з майнерів

Надходження від галузі почали активно зростати у жовтні та листопаді минулого року.

Киргизстан за 11 місяців 2023 року зібрав 78,6 млн сомів ($882 900) податків з майнінгових компаній. Відповідні дані надало Міністерство фінансів Киргизстану.

Киргизстан зібрав майже $1 млн податків з майнерів
Податкові надходження до бюджету Киргизстану. Джерело: Міністерство фінансів країни

Надходження відчутно збільшились у жовтні та листопаді минулого року. При цьому в серпні та вересні спостерігалося різке падіння цього показника.

У січні – жовтні Киргизстан збільшив імпорт електрики з інших країн до 2,9 млрд кВт/год, які коштували країні $80,8 млн через погану наповнюваність Токтогульського водосховища.

Масштаби майнінгової галузі

Станом на жовтень 2023 року в Киргизстані офіційно працювала лише одна майнінгова компанія. Вона знаходиться в Кемін і, за деякими повідомленнями, імпортує електроенергію із сусідніх країн. Киргизстан, своєю чергою, бере з компанії гроші за транзит.

У місцевих ЗМІ минулого року опублікували розслідування про діяльність майнінг-ферми у Кеміні на тлі енергетичної кризи у Киргизстані. З'ясувалося, що підприємство споживало електроенергію із загальної мережі у великих обсягах. Після розслідування компанія вирішила закуповувати електроенергію у Казахстані.

Однак у сусідній країні цю інформацію не підтвердили. У Казахстані заявили, що не домовлялися про жодні постачання електроенергії майнінговим компаніям з Киргизстану, але готові обговорити це питання.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Оподаткування в Киргизстані

У Киргизстані запровадили єдиний податок для майнінгової галузі 1 серпня 2020 року, замінивши три податки: на прибуток, ПДВ на оподатковуване постачання та податок з продажу. Базою оподаткування податку на майнінг є нараховані суми за електроенергію, спожиту під час майнінгу, зокрема ПДВ і податок з продажу.

Ставку податку встановлено у розмірі 15%. При цьому влада встановила для майнінгових компаній підвищений тариф на електроенергію у 5,04 сома (5 центів) за кВт/год, який сплачується без урахування податків.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024