Киргизстан зібрав майже $1 млн податків з майнерів

Киргизстан зібрав майже $1 млн податків з майнерів

Надходження від галузі почали активно зростати у жовтні та листопаді минулого року.

Киргизстан за 11 місяців 2023 року зібрав 78,6 млн сомів ($882 900) податків з майнінгових компаній. Відповідні дані надало Міністерство фінансів Киргизстану.

Киргизстан зібрав майже $1 млн податків з майнерів
Податкові надходження до бюджету Киргизстану. Джерело: Міністерство фінансів країни

Надходження відчутно збільшились у жовтні та листопаді минулого року. При цьому в серпні та вересні спостерігалося різке падіння цього показника.

У січні – жовтні Киргизстан збільшив імпорт електрики з інших країн до 2,9 млрд кВт/год, які коштували країні $80,8 млн через погану наповнюваність Токтогульського водосховища.

Масштаби майнінгової галузі

Станом на жовтень 2023 року в Киргизстані офіційно працювала лише одна майнінгова компанія. Вона знаходиться в Кемін і, за деякими повідомленнями, імпортує електроенергію із сусідніх країн. Киргизстан, своєю чергою, бере з компанії гроші за транзит.

У місцевих ЗМІ минулого року опублікували розслідування про діяльність майнінг-ферми у Кеміні на тлі енергетичної кризи у Киргизстані. З'ясувалося, що підприємство споживало електроенергію із загальної мережі у великих обсягах. Після розслідування компанія вирішила закуповувати електроенергію у Казахстані.

Однак у сусідній країні цю інформацію не підтвердили. У Казахстані заявили, що не домовлялися про жодні постачання електроенергії майнінговим компаніям з Киргизстану, але готові обговорити це питання.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Оподаткування в Киргизстані

У Киргизстані запровадили єдиний податок для майнінгової галузі 1 серпня 2020 року, замінивши три податки: на прибуток, ПДВ на оподатковуване постачання та податок з продажу. Базою оподаткування податку на майнінг є нараховані суми за електроенергію, спожиту під час майнінгу, зокрема ПДВ і податок з продажу.

Ставку податку встановлено у розмірі 15%. При цьому влада встановила для майнінгових компаній підвищений тариф на електроенергію у 5,04 сома (5 центів) за кВт/год, який сплачується без урахування податків.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024