Celsius вийде з банкрутства без допомоги Fahrenheit

Celsius вийде з банкрутства без допомоги Fahrenheit

Згідно з новим планом, кредитори отримають частину свого відшкодування через акції новоствореної майнінгової компанії.

Компанія Celsius Network отримала дозвіл на другий варіант виходу з банкрутства, відмовившись від угоди із консорціумом Fahrenheit щодо створення компанії, яка займається винятково майнінгом біткоїнів. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зміни відбулися після того, як Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) відмовилася надати дозвіл, потрібний для реалізації першого варіанта плану виходу з банкрутства, а саме створення компанії NewCo. Згідно з початковим планом, NewCo мала розширити існуючі майнінгові операції та комерційну діяльність Celsius. Керувати нею мав консорціум Fahrenheit, що складався з таких компаній, як Proof Group, Arrington Capital та Hut 8.

Суд 27 грудня дозволив приступити до другого варіанта, раніше схваленого кредиторами Celsius, який передбачає створення публічної компанії, яка займається винятково майнінгом біткоїнів замість компанії з кількома напрямами бізнесу, керованої консорціумом Fahrenheit.

Згідно з новим планом, кредитори отримають частину свого відшкодування через акції створюваної компанії з видобутку біткоїнів. Крім того, план розблокує $225 млн у криптоактивах, які спочатку планувалося використовувати для фінансування нових підприємств і відхилених SEC. Згідно з раніше затвердженим планом, близько $2 млрд у біткоїнах і криптовалютах також буде перерозподілено між кредиторами Celsius.

Про компанію Celsius

Celsius була однією з кількох криптовалютних компаній-кредиторів, які зазнали краху в 2022 році, подавши заяву про банкрутство. Вона подала заяву про банкрутство після того, як у червні минулого року повідомила про значні збитки, завдані під час ведмежого ринку. Станом на травень 2022 року компанія позичила клієнтам $8 млрд і акумулювала майже $12 млрд активів під управлінням.

Її колишній генеральний директор Алекс Машинський був заарештований у липні 2023 року, його звинуватили у шахрайстві з цінними паперами, шахрайстві з товарними операціями та змові з метою маніпулювання вартістю токена CEL. Судовий процес у кримінальній справі Машинського призначено на 17 вересня 2024 року.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Яка ще компанія зазнала краху

Брокер Voyager Digital, як і Celsius, один із найбільших гравців на ринку цифрових активів, обіцяв клієнтам надприбутки, але у підсумку в липні 2022 року оголосив про банкрутство. Жертвами обману стали понад 100 000 клієнтів, які дотепер не можуть повернути свої кошти.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024