На Chainalysis подали до суду через звіт

На Chainalysis подали до суду через звіт

YieldNodes зіткнулася з репутаційними втратами після того, як потрапила до опублікованого списку шахрайських компаній.

Інвестиційний проєкт YieldNodes подав до суду на компанію Chainalysis. У центрі розгляду опинився її аналітичний звіт, через який проєкт опинився у скрутному фінансовому становищі. Про це пише Bitcoin Magazine.

У своєму звіті про криптозлочини за 2023 рік Chainalysis стверджує, що проєкт YieldNodes, що базується в Гонконгу та здає в оренду обчислювальні потужності, є шахрайським. У своєму зведеному графіку активності криптошахраїв Chainalysis вказав YieldNodes як другу за величиною криптошахрайську компанію за доходами у 2022 році на загальну суму $341,6 млн. Примітно, що на графік Chainalysis не потрапила біржа FTX, яка привласнила $8 млрд клієнтських коштів.

Представники YieldNodes зазначають, що аналітики Chainalysis не намагалися з ними зв'язатися до публікації звіту.

«А коли ми спробували зв'язатися з ними, щоб обговорити їхній звіт, всі вони направили нас до своїх торгових представників і спробували продати нам ліцензії на їхнє програмне забезпечення», – повідомили в інвестпроєкті.

Звіт Chainalysis мав руйнівні наслідки для бізнесу YieldNodes, оскільки депозити клієнтів виявилися заблокованими, як і виведення прибутку. Репутаційні збитки продовжували зростати мірою того, як заява Chainalysis поширювалася в ЗМІ, що призвело до видалення продуктів YieldNodes з торговельних майданчиків.

У короткій заяві YieldNodes повідомила, що дізналася про зарахування Chainalysis до цієї категорії лише після отримання помилок у транзакціях від учасників.

У липні YieldNodes закликала інші проєкти приєднатися до можливого колективного позову проти Chainalysis, посилаючись на розмір компанії та супутні витрати на оскарження претензій у суді.

Що потрібно знати про Chainalysis

Chainalysis – це компанія, що спеціалізується на аналізі блокчейну та кібербезпеці. Вона надає інструменти державним органам, банкам та іншим фінансовим установам для ідентифікації та переслідування незаконної діяльності, пов'язаної із цифровими активами, такими як відмивання грошей або фінансування тероризму.

Слід зауважити, що проти політики Chainalysis виступають представники Біткоїн-спільноти. Це часто пов'язано із заклопотаністю щодо конфіденційності й анонімності.

Chainalysis допомагає урядовим агентствам і приватним компаніям відслідковувати й аналізувати транзакції у блокчейні, що може спричинити розкриття особистості користувачів та їхньої фінансової активності. Це суперечить початковій ідеології Біткоїна, яка наголошує на децентралізації та приватності. Користувачі цінують ці аспекти й часто вбачають у діях Chainalysis загрозу для своєї анонімності та свободи в мережі.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Chainalysis допоможе Україні

Chainalysis спільно з Відділом кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США (IRS) допоможе українським спецслужбам відслідковувати рахунки росіян, які ховаються від санкцій за допомогою цифрових валют. Також правоохоронці проходитимуть тренінги з відстеження транзакцій через блокчейн.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024