Гонконг першим в Азії може ухвалити спотовий біткоїн-ETF

Гонконг першим в Азії може ухвалити спотовий біткоїн-ETF

Місцевий регулятор готовий дозволити біржовий біткоїн-фонд, щойно це зроблять США.

Гонконг може стати першою країною в Азії, яка дозволить спотові біржові біткоїн-фонди. Але це станеться не раніше, ніж їх схвалять у США, пише The Block.

Глава інвестиційної компанії Animoca Brands Ят Сіу вважає, що позиція Комісії з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC) щодо цифрових активів створює сприятливий ґрунт для запуску спотових біткоїн-фондів.

«Якщо ви подивитеся, що SFC заявила місяць тому, там йдеться про те, що вона відкрита для розширення доступу до цифрових активів. І, чесно кажучи, спотовий біткоїн-ETF, я б сказав, відносно не суперечливий зрештою», – сказав Сіу.

Тим часом США продовжують наближатися до затвердження свого першого спотового біткоїн-ETF. Компанії активно подають відповідні заявки до Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).

«Я вважаю, що Гонконг піде за ними, насамперед тому, що США вже провели велику частину роботи», – додав експерт, зазначивши, що влада Гонконгу може взяти за основу безліч публічних документів.

Особливості регулювання у Гонконгу

На відміну від сусідньої материкової частини Китаю, яка більшою мірою обмежує торгівлю та майнінг біткоїнів і криптовалют, Гонконг цього року, навпаки, створює для компаній із Біткоїн-індустрії максимально сприятливі умови, навіть заохочуючи банки до співпраці з ними.

У жовтні 2022 року влада Гонконгу підготувала низку документів, що спрощують обіг цифрових валют, щоб зміцнити свої позиції як світового фінансового центру. У червні 2023 року Гонконг офіційно запустив режим ліцензування криптовалют для торгових платформ віртуальних активів, дозволивши ліцензованим біржам пропонувати послуги роздрібної торгівлі.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Ситуація щодо біткоїн-ETF у США

Тим часом у США дедалі більше компаній висловлюють упевненість, що регулятор схвалить спотовий біржовий біткоїн-фонд на початку січня 2024 року. 10 січня 2024 року – це наступний проміжний дедлайн щодо кейса Ark Invest і 21Shares. Найбільше питань у регулятора у цьому процесі викликала модель випуску та погашення акцій.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024