Засновник «Вікіпедії» невдало пожартував про Біткоїн

Засновник «Вікіпедії» невдало пожартував про Біткоїн

Представники Біткоїн-спільноти різко розкритикували Джиммі Вейлса за його позицію.

Співзасновник «Вікіпедії» Джиммі Вейлс вирішив пожартувати з того, що багато користувачів втратили свої BTC через те, що забули свою seed-фразу, проте наразився на гостру критику з боку Біткоїн-спільноти.

У своєму пості Вейлс написав, що забув пароль від свого банківського рахунку і втратив усю свою готівку, а потім висміяв співтовариство, додавши: «Ні, насправді цього не сталося, тому що банки працюють, а Біткоїн – ні».

У відповідь CEO компанії JAN3 Самсон Моу нагадав співзасновнику «Вікіпедії», що виживання його компанії залежить від пожертвувань.

«Якби «Вікіпедія» купила біткоїн кілька років тому, як я пропонував, вам не довелося б щороку нескінченно просити пожертвування», – наголосив глава JAN3.

Директор зі стратегії Human Rights Foundation Алекс Гладштейн, своєю чергою, сказав, що банки нормально працюють у країнах із верховенством закону та сильними валютами. При цьому лише близько мільярда осіб із восьмимільярдного населення Землі мають доступ до банківських послуг.

Засновниця інвестиційної компанії Lyn Alden Investment Strategy Лін Олден наголосила, що навіть ті, хто має банківські рахунки, не завжди перебувають у безпеці. Вона навела приклад ліванського лікаря, який втратив 95% своїх заощаджень через гіперінфляцію.

Деякі інші прихильники Біткоїна відзначили централізацію банківської системи, зауваживши, що вона працює не для всіх.

Хто найбільше критикує Біткоін

Варто наголосити, що Біткоїн з моменту свого створення регулярно піддається нападкам з боку представників світу традиційних фінансів. У критиків Біткоїна різна мотивація та аргументація.

Аналіз ринку показав, що головні критики Біткоїна – зазвичай представники «старої школи» фінансового ринку, пік кар'єри яких припав на час, коли Біткоїна ще не існувало. Ці люди мають різні цілі, в яких немає місця для BTC. При цьому очевидно, що їхні висновки та доводи помилкові. Біткоїн – унікальний сучасний актив, що має перспективи не лише як гроші, а і як технологія.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Атаки Greenpeace

Біткоїн вже котрий рік зазнає нападів з боку міжнародної екологічної організації Greenpeace. Проте всі спроби екологів якось скомпрометувати Біткоїн-спільноту та змусити відмовитися від алгоритму консенсусу Proof-of-Work виявилися марними. А все через те, що Біткоїн не має одного лідера чи якогось центрального органу управління. Тому неможливо натиснути на когось і домогтися ухвалення бажаного політичного рішення.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024