Засновник «Вікіпедії» невдало пожартував про Біткоїн

Засновник «Вікіпедії» невдало пожартував про Біткоїн

Представники Біткоїн-спільноти різко розкритикували Джиммі Вейлса за його позицію.

Співзасновник «Вікіпедії» Джиммі Вейлс вирішив пожартувати з того, що багато користувачів втратили свої BTC через те, що забули свою seed-фразу, проте наразився на гостру критику з боку Біткоїн-спільноти.

У своєму пості Вейлс написав, що забув пароль від свого банківського рахунку і втратив усю свою готівку, а потім висміяв співтовариство, додавши: «Ні, насправді цього не сталося, тому що банки працюють, а Біткоїн – ні».

У відповідь CEO компанії JAN3 Самсон Моу нагадав співзасновнику «Вікіпедії», що виживання його компанії залежить від пожертвувань.

«Якби «Вікіпедія» купила біткоїн кілька років тому, як я пропонував, вам не довелося б щороку нескінченно просити пожертвування», – наголосив глава JAN3.

Директор зі стратегії Human Rights Foundation Алекс Гладштейн, своєю чергою, сказав, що банки нормально працюють у країнах із верховенством закону та сильними валютами. При цьому лише близько мільярда осіб із восьмимільярдного населення Землі мають доступ до банківських послуг.

Засновниця інвестиційної компанії Lyn Alden Investment Strategy Лін Олден наголосила, що навіть ті, хто має банківські рахунки, не завжди перебувають у безпеці. Вона навела приклад ліванського лікаря, який втратив 95% своїх заощаджень через гіперінфляцію.

Деякі інші прихильники Біткоїна відзначили централізацію банківської системи, зауваживши, що вона працює не для всіх.

Хто найбільше критикує Біткоін

Варто наголосити, що Біткоїн з моменту свого створення регулярно піддається нападкам з боку представників світу традиційних фінансів. У критиків Біткоїна різна мотивація та аргументація.

Аналіз ринку показав, що головні критики Біткоїна – зазвичай представники «старої школи» фінансового ринку, пік кар'єри яких припав на час, коли Біткоїна ще не існувало. Ці люди мають різні цілі, в яких немає місця для BTC. При цьому очевидно, що їхні висновки та доводи помилкові. Біткоїн – унікальний сучасний актив, що має перспективи не лише як гроші, а і як технологія.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Атаки Greenpeace

Біткоїн вже котрий рік зазнає нападів з боку міжнародної екологічної організації Greenpeace. Проте всі спроби екологів якось скомпрометувати Біткоїн-спільноту та змусити відмовитися від алгоритму консенсусу Proof-of-Work виявилися марними. А все через те, що Біткоїн не має одного лідера чи якогось центрального органу управління. Тому неможливо натиснути на когось і домогтися ухвалення бажаного політичного рішення.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024