Сальвадор продає громадянство за $1 млн у BTC

Сальвадор продає громадянство за $1 млн у BTC

Експерти вважають цю пропозицію неконкурентоспроможною, оскільки громадянство сусідніх країн можна придбати за $100 000.

Сальвадор анонсував нову програму «Громадянство за інвестиції», в межах якої можна придбати громадянство країни за $1 млн у біткоїнах. Програму розраховано на 1000 осіб, повідомляє Cointelegraph.

Уряд Сальвадору й емітент стейблкоїнів Tether оголосили про програму 7 грудня. Програма має ліміт у 1000 осіб і пропонує стати громадянином країни в обмін на «інвестиції у розмірі $1 млн у біткоїнах або USDT». Якщо всі заявки буде виконано, Сальвадору вдасться залучити $1 млрд.

Засновник криптовалютного хедж-фонду Altana Digital Currency Алістер Мілн зазначив, що пропозиція Сальвадору «неконкурентоспроможна на світовому ринку» і наголосив, що громадянство Європейського союзу можна придбати за меншу суму.

Наприклад, Мальта пропонує громадянство за $810 000, яке надає доступ до безвізової Шенгенської зони ЄС, що складається з 23 країн.

За даними компанії Henley & Partners, сусідні із Сальвадором країни Карибського басейну – Антігуа та Барбуда, Домініка та Сент-Люсія – пропонують громадянство в обмін на внесок у суверенні фонди розвитку в розмірі $100 000.

Кого може зацікавити Сальвадор

Ця програма розрахована насамперед на представників Біткоїн-індустрії, яких може схилити сюди переїхати політика, яку проводить влада і президент Наїб Букеле. Саме при ньому країна визнала біткоїн законним платіжним засобом. Він також скасував податки на прибуток і приріст капіталу для технологічних компаній, які інвестують у Сальвадор, у найближчі 15 років.

Букеле також спробував зупинити рівень злочинності у Сальвадорі – один із найвищих у світі на момент його вступу на посаду в червні 2019 року. Його дії, що розпочалися у березні 2022 року, були успішними та спричинили масові затримання.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Чим сьогодні зайнятий Букеле

Букеле подав у відставку 1 грудня, щоб зосередитися на своєму переобранні в 2024 році.

Згідно з місцевим законодавством, президент може балотуватися на другий термін, якщо піде у відставку щонайменше за пів року до виборів. Виконуватиме обов'язки глави держави Клаудія Родрігес де Гевара до червня 2024 року.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024