На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance

Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком.

На зірку футболу Кріштіану Роналду подано колективний позов від позивачів, які стверджують, що вони зазнали збитків через його просування біржі Binance, яка опинилася в центрі судового розгляду. Про це повідомляє Cointelegraph.

У заяві, поданій 27 листопада до окружного суду США у Флориді, стверджується, що Роналду «просував, допомагав та/або брав активну участь у пропозиції та продажу незареєстрованих цінних паперів у координації з Binance».

У середині 2022 року Binance уклала багаторічне партнерство з Роналду для просування серії його власних NFT, причому як мінімум три колекції зірки футболу були пов'язані з Binance.

У скарзі стверджується, що користувачі, що підписалися на NFT Роналду, з більшою ймовірністю використовували Binance для інших цілей, наприклад, для інвестування в незареєстровані цінні папери, включаючи коїн біржі та програми доходності Binance.

«Промоакції Роналду спонукали чи допомагали Binance у залученні інвестицій у незареєстровані цінні папери, спонукаючи мільйони його послідовників, шанувальників та прихильників інвестувати у платформу Binance», – також стверджується у позові.

Роналду був ключовою складовою зростаючої популярності Binance завдяки своєму впливу й охопленню, маючи 850 млн передплатників у соціальних мережах, йдеться у скарзі. Стверджується, що його продаж NFT був «неймовірно успішним» у просуванні біржі, а кількість пошукових запитів про Binance на тижні після першого продажу збільшилася на 500%.

У позові йдеться, що Роналду знав чи мав знати «про те, що Binance продає незареєстровані криптовалютні цінні папери», оскільки має «інвестиційний досвід і величезні ресурси для залучення зовнішніх консультантів».

У позові подано довідник Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), що попереджає знаменитостей про необхідність розкривати інформацію про платежі, отримані за просування криптовалют, чого, як стверджується в скарзі, Роналду не зробив.

Скандали із зірками спорту

Компанії, що працюють із цифровими активами, нерідко залучають зірок спорту до своїх проєктів з низки причин, головна з яких – упізнаваність і великий вплив на суспільство. Відомі спортсмени зазвичай асоціюються з успіхом, рішучістю та інноваціями – якостями, які компанії прагнуть передати своїм продуктам і послугам. Однак участь у сумнівних проєктах може завдати шкоди репутації та призвести до проблем із законом.

Показовим прикладом суворого юридичного підходу може стати справа легенди боксу Флойда Мейвезера, який раніше просував шахрайське ICO Centra у соцмережах.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Ситуація з Binance

22 листопада Binance визнала себе винною у порушенні закону про банківську таємницю, ведення неліцензійного бізнесу з переказу грошей та порушення закону про санкції. Ця угода коштуватиме компанії $4,3 млрд. Піти у відставку змусили і главу біржі Чанпена Чжао. Розгляд справи зі звинуваченнями проти нього заплановано на 23 лютого 2024 року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024