Іспанцям доведеться задекларувати «закордонні» біткоїни

Іспанцям доведеться задекларувати «закордонні» біткоїни

Йдеться про цифрові активи, що зберігаються на іноземних платформах, на суму понад 50 000 євро.

Влада Іспанії зобов'язала громадян, які зберігають біткоїни та криптовалюти на іноземних платформах, задекларувати свої активи до 1 квітня 2024 року. Про це повідомляється на офіційному сайті Податкового агентства.

Згідно з нововведеними правилами, декларації підлягають цифрові активи, баланс яких перевищує еквівалент 50 000 євро. Період подання декларації за новою формою розпочнеться 1 січня та завершиться 1 квітня 2024 року. Фізичні та юридичні особи, які є платниками податків, мають задекларувати суму коштів, що зберігаються на їхніх рахунках за кордоном станом на 31 грудня 2023 року. Ті, хто зберігає свої активи на некастодіальних гаманцях, мають повідомляти про них через стандартну форму податку на багатство.

Ще у квітні Податкове агентство погрожувало розіслати 328 000 попереджень тим, хто так і не сплатив податок на цифрові активи за 2022 рік.

Особливості іспанського регулювання

Сьогодні в Іспанії немає законодавства, яке чітко регулює рух цифрових активів, також не ведуться і розроблення подібних законопроєктів. Таким чином, місцеве законодавство не розглядає віртуальну валюту як фінансовий інструмент. Однак вони можуть мати статус цінних паперів у разі публічної пропозиції або статус товару у випадку індивідуального продажу.

Іспанська влада, все ж таки, не виключає, що пропозиція та комерціалізація можуть вплинути на інвестиційні закони.

Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Дізнайтеся про ключові аспекти засобу заощадження та важливу роль, яку він відіг...
Bitcoin Magazine 03 травня 2023

Ставлення іспанців до біткоїна

Згідно з даними аналітичного сервісу CoinGecko, Іспанія входить до десятки європейських країн з найбільшим інтересом до біткоїна. На цю країну припадає 1,99% загальноєвропейських інтересів на основі аналізу вебтрафіка.

Водночас опитування, проведене Банком Іспанії, показало, що 65% жителів країни не зацікавлені у використанні цифрового євро.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024