Іспанцям доведеться задекларувати «закордонні» біткоїни

Іспанцям доведеться задекларувати «закордонні» біткоїни

Йдеться про цифрові активи, що зберігаються на іноземних платформах, на суму понад 50 000 євро.

Влада Іспанії зобов'язала громадян, які зберігають біткоїни та криптовалюти на іноземних платформах, задекларувати свої активи до 1 квітня 2024 року. Про це повідомляється на офіційному сайті Податкового агентства.

Згідно з нововведеними правилами, декларації підлягають цифрові активи, баланс яких перевищує еквівалент 50 000 євро. Період подання декларації за новою формою розпочнеться 1 січня та завершиться 1 квітня 2024 року. Фізичні та юридичні особи, які є платниками податків, мають задекларувати суму коштів, що зберігаються на їхніх рахунках за кордоном станом на 31 грудня 2023 року. Ті, хто зберігає свої активи на некастодіальних гаманцях, мають повідомляти про них через стандартну форму податку на багатство.

Ще у квітні Податкове агентство погрожувало розіслати 328 000 попереджень тим, хто так і не сплатив податок на цифрові активи за 2022 рік.

Особливості іспанського регулювання

Сьогодні в Іспанії немає законодавства, яке чітко регулює рух цифрових активів, також не ведуться і розроблення подібних законопроєктів. Таким чином, місцеве законодавство не розглядає віртуальну валюту як фінансовий інструмент. Однак вони можуть мати статус цінних паперів у разі публічної пропозиції або статус товару у випадку індивідуального продажу.

Іспанська влада, все ж таки, не виключає, що пропозиція та комерціалізація можуть вплинути на інвестиційні закони.

Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Дізнайтеся про ключові аспекти засобу заощадження та важливу роль, яку він відіг...
Bitcoin Magazine 03 травня 2023

Ставлення іспанців до біткоїна

Згідно з даними аналітичного сервісу CoinGecko, Іспанія входить до десятки європейських країн з найбільшим інтересом до біткоїна. На цю країну припадає 1,99% загальноєвропейських інтересів на основі аналізу вебтрафіка.

Водночас опитування, проведене Банком Іспанії, показало, що 65% жителів країни не зацікавлені у використанні цифрового євро.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024