Більшість іспанців не підтримують CBDC

Більшість іспанців не підтримують CBDC

Незадоволення концепцією цифрового євро зросло в Іспанії протягом останнього року.

Опитування, проведене Банком Іспанії, показало, що 65% мешканців країни не зацікавлені у використанні цифрового євро, проєкту Європейського центрального банку. Про це повідомляє Cointelegraph.

Дослідження, проведене у 2023 році, вказує на зниження ентузіазму громадськості щодо цифрової валюти центробанку (CBDC) порівняно з 2022 роком. Тоді 58% респондентів заявили, що не будуть нею користуватися. Лише 20% широкої громадськості знають про існування цифрового євро. Серед власників малого бізнесу добре поінформовані про нього 23%.

Результати опитування вказують на те, що молодь у віці 18-24 років більш відкрита до використання цифрового євро (36%), тоді як з віком інтерес до нього знижується. Проте кількість противників CBDC перевищує кількість прихильників серед усіх демографічних груп.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Конфлікт між урядом та суспільством

Оприлюднені дані свідчать про протилежні інтереси іспанського уряду щодо запровадження цифрового євро та відсутністю інтересу з боку широкої громадськості. Влада Іспанії раніше демонструвала прихильність до цифрової економіки, впроваджуючи законодавство у цій сфері раніше встановленого ЄС терміну.

Проте опитування демонструє, що обізнаність громадськості у цій темі все ще обмежена. До того ж як бізнес, так і споживачі вбачають для себе більше негативних, ніж позитивних аспектів у контексті переходу на CBDC.

Інтерес до Біткоїна в Іспанії

Іспанія входить до Топ-10 європейських країн за інтересом до біткоїна. На цю країну припадає 1,99% загальноєвропейського інтересу на основі вебтрафіку, проаналізованого CoinGecko. Україна демонструє схожі показники з інтересом на рівні у 2,4%.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024