Більшість іспанців не підтримують CBDC

Більшість іспанців не підтримують CBDC

Незадоволення концепцією цифрового євро зросло в Іспанії протягом останнього року.

Опитування, проведене Банком Іспанії, показало, що 65% мешканців країни не зацікавлені у використанні цифрового євро, проєкту Європейського центрального банку. Про це повідомляє Cointelegraph.

Дослідження, проведене у 2023 році, вказує на зниження ентузіазму громадськості щодо цифрової валюти центробанку (CBDC) порівняно з 2022 роком. Тоді 58% респондентів заявили, що не будуть нею користуватися. Лише 20% широкої громадськості знають про існування цифрового євро. Серед власників малого бізнесу добре поінформовані про нього 23%.

Результати опитування вказують на те, що молодь у віці 18-24 років більш відкрита до використання цифрового євро (36%), тоді як з віком інтерес до нього знижується. Проте кількість противників CBDC перевищує кількість прихильників серед усіх демографічних груп.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Конфлікт між урядом та суспільством

Оприлюднені дані свідчать про протилежні інтереси іспанського уряду щодо запровадження цифрового євро та відсутністю інтересу з боку широкої громадськості. Влада Іспанії раніше демонструвала прихильність до цифрової економіки, впроваджуючи законодавство у цій сфері раніше встановленого ЄС терміну.

Проте опитування демонструє, що обізнаність громадськості у цій темі все ще обмежена. До того ж як бізнес, так і споживачі вбачають для себе більше негативних, ніж позитивних аспектів у контексті переходу на CBDC.

Інтерес до Біткоїна в Іспанії

Іспанія входить до Топ-10 європейських країн за інтересом до біткоїна. На цю країну припадає 1,99% загальноєвропейського інтересу на основі вебтрафіку, проаналізованого CoinGecko. Україна демонструє схожі показники з інтересом на рівні у 2,4%.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023