Між Antpool та Foundry посилилося протистояння

Між Antpool та Foundry посилилося протистояння

На ці обидва майнінгових пули припадає загалом 53,4% глобального хешрейту Біткоїна.

Битва за хешрейт між майнінговими пулами Antpool (Китай) та Foundry (США) посилюється мірою наближення халвінгу. Про це заявив аналітик Бредлі Парк, повідомляє CoinDesk.

За його словами, Antpool та Foundry домінують у хешрейті мережі Біткоїна. На їхню частку припадає 53,4% світових потужностей. Останні кілька тижнів Antpool почав випереджати свого головного конкурента, нарощуючи потужності.

«У міру наближення халвінгу Біткоїна я чекаю на сплеск конкуренції між Китаєм і США у продуктивності майнерів. Це пов'язано з тим, що питома вартість видобутку BTC, швидше за все, зростатиме через збільшення витрат на електроенергію та підвищення складності видобутку», – зазначив Парк.

Багато аналітиків також стверджують, що халвінг є бичачим фактором для ціни біткоїна. На думку інших, зростання курсу BTC, швидше за все, залежатиме від того, наскільки центральні банки збільшать темпи зростання грошової маси, оскільки в минулому спостерігалася кореляція між цими темпами та ціною біткоїна.

Своєю чергою, старша аналітикиня Metalpha Люсі Ху сказала, що новий пік складності майнінгу, спричинений нещодавнім зростанням цін та близькістю халвінгу, призведе до домінування передових установок, таких як Antminer S21, від чого виграють компанії з найновішим обладнанням.

Що таке халвінг і як він може вплинути на майнінг

Халвінг Біткоїна – це подія, що відбувається кожні 210 000 блоків (приблизно кожних чотири роки), під час якої винагорода за створення нового блоку зменшується вдвічі. Цей механізм закладено в протокол Біткоїна для контролю інфляції, оскільки він обмежує загальну кількість монет, які колись існували, до 21 мільйона.

Халвінг впливає на прибутковість майнерів, оскільки зменшує винагороду за здобуті блоки. У короткостроковій перспективі це може призвести до зниження доходів майнерів. Однак халвінг також часто веде до збільшення ціни Біткоїна через зменшення швидкості його емісії, що потенційно може компенсувати зменшення винагороди за майнінг.

Що таке пули для майнінгу біткоїнів?
Що таке пули для майнінгу біткоїнів?
Пули для майнінгу (майнінгові пули, майнінг-пули) біткоїнів — це децентралізован...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Прогнози щодо курсу

Аналітики з Bernstein упевнені, що Біткоїн стане глобальним макрополітичним активом із капіталізацією понад $3 трлн і зросте вчетверо до середини 2025 року. На їхню думку, одними з головних потенційних позитивних каталізаторів є майбутній халвінг і затвердження Комісією з цінних паперів і бірж США спотового біткоїн-фонду (ETF) – він спростить доступ до активу для компаній та роздрібної торгівлі.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024