У Мінцифри розповіли, коли біржі відновлять операції з гривнею

У Мінцифри розповіли, коли біржі відновлять операції з гривнею

У міністерстві зазначили, що Біткоїн-індустрія перебуває у стані стагнації.

Біткоїн-біржі зможуть повноцінно відновити операції з безготівковою гривнею одразу після внесення відповідних змін до Податкового кодексу та імплементації європейського регламенту MiCA. Про це написала голова Директорату цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації Юлія Пархоменко на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні криптосектор перебуває у стані стагнації, тому що зупинено роботу фіатних шлюзів із постачальниками послуг віртуальних активів, зареєстрованих за межами України, які функціонували до початку повномасштабної війни. Одна з причин – відсутність державного регулювання крипторинку», – наголосила чиновниця.

Вона нагадала, що Закон «Про віртуальні активи» ухвалено парламентом у 2021 році та підписано президентом у 2022 році. Однак через роботу над змінами до Податкового кодексу законодавство про віртуальні активи досі не запрацювало. Крім того, на рівні ЄС вже ухвалено документ про регулювання ринку цифрових активів MiCA, положення якого Україна має імплементувати до національного законодавства, щоб інтегруватися у загальноєвропейський фінансовий ринок.

«Сьогодні перед нами стоїть завдання «із зірочкою» – якнайшвидше ухвалити законодавство про віртуальні активи, щоб відновити функціонування фіатних шлюзів для повноцінної роботи учасників ринку та створити конкурентні переваги для бізнесу. Саме таку логіку ми заклали в альтернативний законопроєкт №10225-1», – наголосила представниця Мінцифри.

Що пропонує законопроєкт №10225-1

Законопроєкт №10225-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обігу віртуальних активів в Україні» зареєстровано у Верховній Раді 17 листопада. Документ пропонує податкові ставки для фізосіб від 5% до 18%, провайдери віртуальних послуг мають сплачувати податок у розмірі 18% або 9% на виведений капітал за умови використання режиму Дія.City.

Своєю чергою, юрособи звільняються від ПДВ під час операцій з віртуальними активами, крім службових токенів, якими будуть токенізовані товари та послуги. Також цей проєкт закону передбачає створення інноваційної зони, в якій протягом трьох років можна працювати без попередньої авторизації.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Чим відрізняється законопроєкт №10225

Попередній законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії, внесений до Верховної Ради 7 листопада, пропонує податкові ставки для фіз- та юросіб у розмірах 19,5% та 18% відповідно. Цей документ було розкритиковано спільнотою.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024