F2Pool упіймали на цензурі транзакцій

F2Pool упіймали на цензурі транзакцій

Політика майнінгового пулу викликала обурення у Біткоїн-спільноті.

Біткоїн-спільнота запідозрила третій за величиною майнінговий пул F2Pool у тому, що він цензурує транзакції, пов'язані з адресами, які перебувають під санкціями уряду США. Про це повідомляє CoinDesk.

Згодом один із керівників проєкту F2Pool підтвердив це повідомлення, що викликало полеміку, оскільки «опір цензурі» багато біткоінерів вважають одним із основоположних принципів. Водночас багато державних діячів по всьому світу висловлюють стурбованість тим, що блокчейн-мережі можуть бути використані для фінансування злочинної діяльності та тероризму.

Біткоїн-розробник під ніком 0xB10C написав 20 листопада, що його сервіс Miningpool-observer виявив шість зниклих транзакцій, здійснених з адрес, які підпадають під санкції OFAC (Управління з контролю за іноземними активами – Office of Foreign Assets Control. – Ред.). Вони були частиною кількох блоків, видобутих майнінговими пулами ViaBTC, Foundry USA та F2Pool. Під час аналізу даних розробник дійшов висновку, що у разі перших двох організацій не йдеться про цілеспрямовану фільтрацію. Однак з F2Pool ситуація інакша, упевнений 0xB10C.

Своєю чергою, співзасновник F2Pool Чун Ванг написав пост у соцмережі X:

«Чому ви дивуєтесь, коли я відмовляюся підтверджувати транзакції цих злочинців, диктаторів та терористів? Я маю повне право не підтверджувати транзакції Володимира Путіна та Сі Цзіньпіна, чи не так?».

Утім згодом він свій пост видалив і написав новий, що пул відключив патч з відстеження транзакцій, «поки спільнота не досягне консенсусу на цю тему».

Що потрібно знати про F2Pool

F2Pool – третій за величиною та найбільший китайський майнінговий пул з видобутку біткоїна. Заснований 2013 року. Його дата-центри розташовані в США, Канаді, Сінгапурі й інших країнах. Комісія за участь у пулі для учасників становить 2,5%.

За даними Blockchain.com, за останній рік на частку F2Pool припало близько 14% видобутих блоків Біткоїна, що є третім показником після 30% у Foundry USA та 22% у AntPool.

Пул для майнінгу Біткоїна – це об'єднання майнерів, які працюють над підтвердженням транзакцій у мережі для координації своїх зусиль і подальшого розподілу отриманої винагороди, як правило, з метою забезпечення більш стабільного потоку доходів.

Що таке пули для майнінгу біткоїнів?
Що таке пули для майнінгу біткоїнів?
Пули для майнінгу (майнінгові пули, майнінг-пули) біткоїнів — це децентралізован...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Історія рекордної транзакції

Майнінговий пул F2Pool 10 вересня видобув блок із транзакцією 0,074 BTC та рекордною комісією за неї у 19 BTC. Йшлося про явну помилку, тому пул пообіцяв повернути відправнику його біткоїни.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024