Створено рекордну кількість записів Ordinals

Створено рекордну кількість записів Ordinals

Це, своєю чергою, призвело до зростання кількості транзакцій, їхньої вартості та перевантаження мемпулу.

За один день, 12 листопада 2023 року, було створено рекордну кількість записів Ordinals – 505 345. Про це повідомляє Bitcoin.com.

Сплеск активності записів Ordinals привів цього дня до пікових значень за кількістю транзакцій – до 703 327 підтверджених за 24 години. Цей обсяг перевищив рекорд, встановлений 15 вересня 2023 року, коли майнери підтвердили 703 692 транзакції.

Станом на понеділок, 13 листопада, комісія за транзакції в межах високопріоритетних дій знизилася до $4,28, проте мемпул, як і раніше, перевантажений – понад 200 000 непідтверджених транзакцій.

Рекорд за кількістю записів у поєднанні з показником 703 327 у неділю свідчить про те, що на частку Ordinals припало 71,85% обсягу блоку. Станом на понеділок, 13 листопада 2023 року, плата за транзакції з високим пріоритетом знизилася до $4,28 за кожну, проте мемпул, як і раніше, перевантажений понад 200 000 непідтверджених транзакцій.

Що таке записи Ordinals

Записи Ordinals – новий спосіб взаємодії з блокчейном Біткоїна, що дозволяє користувачам вставляти незмінні дані безпосередньо в транзакції. Цей метод засновано на концепції «записів», які є будь-якими даними, зокрема зображеннями, текстами або навіть програмами, закодованими в одній транзакції. Ключова особливість записів Ordinals полягає в тому, що вони дають можливість зберігати ці дані в самій блокчейн-мережі, забезпечуючи їхню незмінність і постійну доступність. Цей підхід дозволяє створювати унікальні цифрові активи, які прив'язані до конкретних транзакцій у блокчейні, забезпечуючи їхню унікальність і неможливість підроблення.

Використання записів Ordinals відкриває нові перспективи для цифрового мистецтва, збирання унікальних активів і навіть створення комплексних програм, використовуючи блокчейн Біткоїна як основу. Таким чином, записи Ordinals розширюють функціональні можливості біткоїна, демонструючи його потенціал не лише як валюти, а й як платформи для створення та розповсюдження цифрового контенту.

Однак багато хто в Біткоїн-спільноті виступає проти Ordinals. Головний аргумент противників полягає в тому, що вставка великого обсягу даних, таких як зображення або тексти, в блокчейн біткоїна може призвести до його перевантаження, збільшення розміру блоків і, як наслідок, сповільнення швидкості оброблення транзакцій і підвищення комісій. Це, на думку критиків, відходить від початкового призначення Біткоїна як платіжної системи і може підірвати його цінність як децентралізованої цифрової валюти.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто підтримав Ordinals

Американський мільярдер Ілон Маск підтримав записи Ordinals, проте розкритикував їхній аналог NFT. На його думку, NFT – це просто URL-посилання на JPEG-файл, тобто ці дані майже ніяк не захищені і можуть зникнути будь-якої миті, чого не скажеш про Ordinals.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024