В Узбекистані тепер дві регульовані біткоїн-біржі

В Узбекистані тепер дві регульовані біткоїн-біржі

Якщо раніше ліцензію на роботу із цифровими активами мала лише UzNEX, то тепер до неї додалася Coinpay.

Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану видало ліцензію провайдера послуг з обігу криптоактивів біржі Coinpay. Про це повідомляється на офіційному сайті НАПП.

Відповідну інформацію додано до електронного реєстру ліцензій. При цьому в НАПП звертають увагу на те, що Coinpay – друга ліцензована біткоїн-біржа в Узбекистані. До цього єдиним регульованим торговельним майданчиком була UzNEX.

Регулювання біткоїн-бірж в Узбекистані

У вересні Узбекистан змінив правила ліцензування та дозвільних процедур в індустрії цифрових активів. Ліцензуючим органом стало Національне агентство перспективних проєктів. Крім видачі дозволів, НАПП тепер також стежить за розміром та порядком сплати державного мита за видачу ліцензій.

У зв'язку з цим до законів «Про державне мито» та «Про ліцензування, дозвільні та повідомчі процедури» були внесені доповнення, що передбачають встановлення нових видів та підвидів ліцензованої діяльності (біржа, майнінг-пул, депозитарій і біткоїн-магазин) та діяльності з майнінгу на основі документа дозвільного характеру.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Коли у бірж в Узбекистані почалися проблеми

У серпні 2022 року в Узбекистані припинили роботу сайти майже всіх біткоїн-бірж. Виявилося, що влада країни заблокувала доступ до найбільш популярних в Узбекистані майданчиків: Binance, Kraken, FTX та Huobi Global. Єдиною біржею, яка пережила тотальну заборону, виявилася UzNEX, оскільки на той час вона була єдиним регульованим майданчиком.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024