Аналітик оцінив вартість атаки на мережу Біткоїна

Аналітик оцінив вартість атаки на мережу Біткоїна

Йдеться про теоретичну цифру, що відображає витрати на оренду обчислювальної потужності.

На сьогоднішній день за поточної складності майнінгу атака 51% на мережу Біткоїна коштуватиме понад $1,3 млн на годину. Відповідні розрахунки зробив аналітик Джеймс В. Стратен на своїй сторінці в соцмережі X (Twitter).

«Поточна швидкість хешування: 470 EH/s. Складність: 62,46 Т. На основі останніх даних орієнтовна вартість оренди належної хеш-потужності для атаки 51% на Біткоїн має такий вигляд: годинна вартість 0,1 EH/s: 0,19652 BTC ($6847). Погодинна вартість 470 EH/s: приблизно 38,485 BTC (понад $1,3 млн)», – підрахував Стратен.

Він наголосив, що ця оцінка передбачає наявність достатньої хеш-потужності для оренди і є вартістю безперервної атаки тривалістю одну годину. Це теоретична цифра, що відбиває витрати на оренду обчислювальної потужності за поточними показниками.

Що таке атака 51%

Атака 51% є потенційною загрозою для блокчейн-системи і є ситуацією, коли одна група або індивід контролює більше половини потужності майнінгу. У світі Біткоїна це може означати, що майнер або група майнерів має можливість маніпулювати підтвердженням транзакцій і, потенційно, проводити подвійні витрати монет. Це означає, що той самий біткоїн може бути витрачений двічі, що підриває довіру до системи і може призвести до суттєвої девальвації її монетарної одиниці.

Такий тип атаки може призвести до катастрофічних наслідків, серед яких втрата довіри учасників та інвесторів, що, своєю чергою, може спричинити падіння ринкової вартості. Проте здійснити таку атаку на Біткоїн надзвичайно складно через різноманітність та велику кількість учасників майнінгу, а також через високу вартість і складність координації необхідних ресурсів. Мережеві протоколи Біткоїна постійно оновлюються для підвищення безпеки та захисту від подібних атак, а децентралізований характер системи забезпечує додатковий рівень захисту.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які проблеми були у Біткоїна

За всю історію Біткоїна було лише два випадки, коли мережа припиняла працювати належним чином. Перший із них стався 15 серпня 2010 року. Виявилося, що хтось намагався використати баг і створити 184 млрд BTC (на той момент сукупна пропозиція монет становила менше 4 млн). Це сталося через так звану «помилку переповнення значень» (Value Overflow Bug).

Другий випадок стався 16 серпня 2013 року. Тоді мережа тимчасово розділилася на дві підмережі. Проблема виникла через те, що ноди проходили поновлення з версії 0.7 на 0.8, коли стався несподіваний форк. Після цього було випущено версію 0.8.1, що відновила єдність блокчейну. З того часу Біткоїн не стикався із системними проблемами.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024