В Аргентині хочуть майнити на нафтових свердловинах

В Аргентині хочуть майнити на нафтових свердловинах

З такою ініціативою виступив кандидат у президенти країни Серхіо Масса.

Кандидат у президенти Аргентини Серхіо Масса запропонував використати надлишковий природний газ із нафтових родовищ у Vaca Muerta для майнінгу біткоїнів. Про це повідомляє Decrypt.

Зокрема, він запропонував використовувати надлишки газу з великого родовища сланцевої нафти на заході Аргентини для живлення операцій з видобутку біткоїнів. Це дозволить застосовувати газ із виробничою метою, а не спалювати його у смолоскипах чи викидати в атмосферу.

Однак цю пропозицію розкритикували геологи та представники Біткоїн-індустрії. Родовище Vaca Muerta, що в перекладі означає «мертва корова», отримало свою назву в XIX столітті, коли в пласті було виявлено скам'янілі останки мегафауни – гігантських наземних лінивців і гліптодонтів. На думку вчених, розроблення родовища в цьому регіоні може зашкодити науці.

Своєю чергою, майнери зазначили, що видобуток BTC надто складний і конкурентно не виправданий, щоб держава могла брати в ньому участь. Генеральний директор стартапу Cryptogranjas Хосе Марія Сарасола зауважив, що майнінг вимагає створення великої інфраструктури, надійного інтернету та глибоких технічних знань. Він зазначив, що майнінг був прибутковим протягом останніх кількох років, але став «дорогим заняттям з обмеженим прибутком».

Співзасновник Bitcoin Argentina Родольфо Андрагнес погодився, що уряду слід зосередитися на поліпшенні умов для приватних майнінгових компаній, а не на прямій участі. Його пропозиція охоплює зниження податків і пом'якшення обмежень на імпорт обладнання.

Розвиток майнінгу в Аргентині

Майнінг біткоїна – це енергоємний процес, що потребує великих витрат на електроенергію. Однак він може бути вигідним нафтовим компаніям, оскільки під час видобутку нафти виділяється великий обсяг попутного газу, який доводиться просто спалювати.

Одним із таких кейсів може бути проєкт майнінгової компанії зі США Crusoe Energy Systems. У межах співпраці з компанією Unblock вона планує збудувати факельні установки на нафтових родовищах в Аргентині.

Крім того, аргентинська нафтова компанія Tecpetrol прийняла рішення зайнятися майнінгом із використанням попутного газу. Головний виконавчий директор Tecpetrol Рікардо Маркус заявив, що майнінгове обладнання, яке розмістять на шістьох нафтових свердловинах, має бути запущено вже до кінця жовтня.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Вибори в Аргентині

19 листопада в Аргентині відбудеться другий тур виборів. На цьому етапі зустрінуться два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів, – діючий міністр економіки Серхіо Масса та лібертаріанський кандидат і прихильник Біткоїна Хав'єр Мілей. Останній виступає проти інституту центробанку та лобіює використання біткоїна як єдиної реальної ринкової альтернативи у наш час.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023