В Аргентині хочуть майнити на нафтових свердловинах

В Аргентині хочуть майнити на нафтових свердловинах

З такою ініціативою виступив кандидат у президенти країни Серхіо Масса.

Кандидат у президенти Аргентини Серхіо Масса запропонував використати надлишковий природний газ із нафтових родовищ у Vaca Muerta для майнінгу біткоїнів. Про це повідомляє Decrypt.

Зокрема, він запропонував використовувати надлишки газу з великого родовища сланцевої нафти на заході Аргентини для живлення операцій з видобутку біткоїнів. Це дозволить застосовувати газ із виробничою метою, а не спалювати його у смолоскипах чи викидати в атмосферу.

Однак цю пропозицію розкритикували геологи та представники Біткоїн-індустрії. Родовище Vaca Muerta, що в перекладі означає «мертва корова», отримало свою назву в XIX столітті, коли в пласті було виявлено скам'янілі останки мегафауни – гігантських наземних лінивців і гліптодонтів. На думку вчених, розроблення родовища в цьому регіоні може зашкодити науці.

Своєю чергою, майнери зазначили, що видобуток BTC надто складний і конкурентно не виправданий, щоб держава могла брати в ньому участь. Генеральний директор стартапу Cryptogranjas Хосе Марія Сарасола зауважив, що майнінг вимагає створення великої інфраструктури, надійного інтернету та глибоких технічних знань. Він зазначив, що майнінг був прибутковим протягом останніх кількох років, але став «дорогим заняттям з обмеженим прибутком».

Співзасновник Bitcoin Argentina Родольфо Андрагнес погодився, що уряду слід зосередитися на поліпшенні умов для приватних майнінгових компаній, а не на прямій участі. Його пропозиція охоплює зниження податків і пом'якшення обмежень на імпорт обладнання.

Розвиток майнінгу в Аргентині

Майнінг біткоїна – це енергоємний процес, що потребує великих витрат на електроенергію. Однак він може бути вигідним нафтовим компаніям, оскільки під час видобутку нафти виділяється великий обсяг попутного газу, який доводиться просто спалювати.

Одним із таких кейсів може бути проєкт майнінгової компанії зі США Crusoe Energy Systems. У межах співпраці з компанією Unblock вона планує збудувати факельні установки на нафтових родовищах в Аргентині.

Крім того, аргентинська нафтова компанія Tecpetrol прийняла рішення зайнятися майнінгом із використанням попутного газу. Головний виконавчий директор Tecpetrol Рікардо Маркус заявив, що майнінгове обладнання, яке розмістять на шістьох нафтових свердловинах, має бути запущено вже до кінця жовтня.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Вибори в Аргентині

19 листопада в Аргентині відбудеться другий тур виборів. На цьому етапі зустрінуться два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів, – діючий міністр економіки Серхіо Масса та лібертаріанський кандидат і прихильник Біткоїна Хав'єр Мілей. Останній виступає проти інституту центробанку та лобіює використання біткоїна як єдиної реальної ринкової альтернативи у наш час.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024