Акції біткоїн-трасту Grayscale зростають швидше за Nvidia

Акції біткоїн-трасту Grayscale зростають швидше за Nvidia

Інвестиції у GBTC дозволили б потроїти капітал від початку цього року.

Акції Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) зросли на 220% протягом 2023 року, що значно перевищує дохідність традиційних фінансових інструментів. Про це свідчать дані Yahoo Finance.

Акції виробника графічних процесорів Nvidia також продемонстрували дуже значне зростання у 198% від початку року, але ці показники все ж виявилися нижчими, ніж приріст вартості GBTC.

Акції біткоїн-трасту Grayscale зростають швидше за Nvidia
Акції GBTC (січень-жовтень 2023 року). Джерело: Yahoo Finance.

Успіх GBTC пов'язаний з оптимізмом щодо можливого схвалення Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) його перетворення на відкритий біржовий фонд (ETF). Зменшення дисконту між акціями GBTC і вартістю чистих активів трасту з 46% до 13% призвело до зростання інтересу з боку трейдерів, які хеджують ризики коливання курсу завдяки операціям на спотовому або ф'ючерсному ринку.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке Grayscale Bitcoin Trust

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) – це фінансовий продукт, який пропонує Grayscale Investments, дочірня компанія Digital Currency Group. GBTC створений для того, щоб надати інвесторам доступ до інвестицій у біткоїн, без необхідності безпосередньо купувати, зберігати або управляти активом.

GBTC працює шляхом зберігання певної кількості монет, а потім випуску акцій для інвесторів на основі вартості цих активів. Ці акції публічно торгуються на традиційних фондових біржах, що дозволяє інвесторам легко купувати або продавати їх через свої брокерські рахунки. Важливо зазначити, що акції GBTC можуть торгуватися з премією або зі знижкою до фактичної вартості чистих активів біткоїнів, якими вони володіють.

Оптимізм інвесторів

Зменшення дисконту та перспективи схвалення SEC конвертації GBTC в ETF зіграли свою роль у нещодавньому 28%-му зростанні біткоїна, який досяг 17-місячного максимуму вище $35 000. Очікується, що Комісія з цінних паперів і бірж США схвалить кілька спотових ETF на початку наступного року, що потенційно може призвести до зростання біткоїна до $50 000 і вище. Однак поява нових біржових продуктів також може спричинити короткостроковий тиск на ринок з боку продавців.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023