У світі поменшало біткоїн-банкоматів

У світі поменшало біткоїн-банкоматів

На думку експертів, ця тенденція може бути пов'язана з тим, що деякі оператори почали відключати нерентабельні пристрої.

За 10 місяців 2023 року кількість встановлених у світі біткоїн-банкоматів скоротилася на 7000 (на 17%), до 32 500 одиниць. Про це свідчать дані сервісу AltIndex.

Таким чином, кількість встановлених у світі таких пристроїв скоротилася до дворічного мінімуму. Показник у 34 500 одиниць спостерігався станом на кінець 2021 року.

У США, де встановлено найбільшу кількість біткоїн-банкоматів, зафіксовано найбільше скорочення їхньої кількості. Нині у країні налічується близько 26 700 пристроїв. Проте у найбільшій економіці світу їх кількість майже у 18 разів більша, ніж у Європі, де їх встановлено близько 1500.

AltIndex пояснює зниження кількості автоматів протиріччями, пов'язаними з їх потенційно кримінальним використанням. Наприклад, шахраї можуть розміщувати оголошення про продаж товарів на таких сайтах, як eBay, просити покупців внести кошти на певний гаманець через банкомат, а потім зникнути.

Своєю чергою, генеральний директор і засновник оператора біткоїн-банкоматів Bitcoin Depot (BTM) Брендон Мінц вважає, що ця тенденція пов'язана з тим, що деякі оператори відключають нерентабельні пристрої або взагалі припиняють свою діяльність. Мінц також зазначив, що це гарна нагода для них збільшити частку на ринку.

Що таке біткоїн-банкомат і як він працює

Біткоїн-банкомат – це фізичний пристрій, що дозволяє користувачам купувати і продавати біткоїни в обмін на традиційні валюти. Ці банкомати можуть бути розміщені в торгових центрах, магазинах або інших громадських місцях, надаючи зручний спосіб індивідам отримати доступ до цифрового золота.

Щоб скористатися таким банкоматом, користувач просто підходить до пристрою, слідує інструкціям на екрані, сканує свій цифровий гаманець та вводить бажану суму грошей. У більшості випадків процес купівлі або продажу відбувається майже миттєво. Варто зауважити, що деякі банкомати можуть вимагати додаткової ідентифікації чи верифікації до виконання операцій, залежно від регуляторних вимог і політики конкретного пристрою.

Найперший біткоїн-банкомат було встановлено у Канаді, у Ванкувері, у жовтні 2013 року. Цей термінал, створений компанією Robocoin, використовувався для конвертації біткоїнів у канадські долари, і навпаки. З того часу біткоїн-банкомати поширилися по всьому світу і стали важливою частиною екосистеми Біткоїна.

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни...
Еліс Маккензі 15 серпня 2022

Які країни борються з біткоїн-банкоматами

Влада Великої Британії прийняла рішення закривати біткоїн-банкомати, які працюють без ліцензії. Лише за шість місяців цього року в цій країні було закрито 26 терміналів. На думку місцевого регулятора, незареєстровані біткоїн-банкомати можуть використовуватися зловмисниками для відмивання коштів.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024