У Bitfinex попередили про небезпеку драйвчейнів

У Bitfinex попередили про небезпеку драйвчейнів

Нове рішення може загрожувати стабільності головної мережі Біткоїна.

Драйвчейни у Біткоїні можуть стати «переломним моментом» у його розвитку на тлі відновлених дебатів навколо пропозиції BIP-300. Про це заявив технічний директор Bitfinex Паоло Ардоїно, повідомляє The Block.

«Драйвчійни у Біткоїні можуть стати переломним моментом, оскільки вони прагнуть швидшого часу блокування, поліпшеної конфіденційності та складніших смарт-контрактів», – зазначив Ардоїно.

Він додав, що драйвчейни вимагають зміни Біткоїна, що може загрожувати стабільності головної мережі.

Що таке драйвчейни

Драйвчейни є інноваційною концепцією у світі блокчейн-технологій, що дозволяє створювати сторонні блокчейни, які можуть діяти у зв'язці з основною мережею Біткоїна. Ці сторонні мережі дозволяють розробникам експериментувати з різними правилами та параметрами, не ризикуючи безпекою чи стабільністю основного протоколу.

Суть драйвчейнів полягає в тому, що монети біткоїна можуть бути тимчасово «заморожені» на основному блокчейні й одночасно «розморожені» на сторонньому блокчейні. Це дозволяє цим монетам використовуватися в межах іншої мережі з іншими правилами. Після цього монети можуть бути «повернені» назад на основний блокчейн. Цей процес забезпечує гнучкість для розробників та зберігає цінність Біткоїна в центрі системи.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Дебати навколо драйвчейнів

Пол Шторк, автор пропозиції BIP-300 та засновник компанії LayerTwo Labs, стверджує, що драйвчейни дозволять користувачам обирати модель безпеки блокчейну, з якою вони згодні. Шторк також стверджує, що ця пропозиція має «величезні переваги» із «буквально нульовими недоліками».

Водночас деякі експерти висловили думку, що драйвчейни сприятимуть появі численних скам-проєктів на Біткоїні.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023