У Bitfinex попередили про небезпеку драйвчейнів

У Bitfinex попередили про небезпеку драйвчейнів

Нове рішення може загрожувати стабільності головної мережі Біткоїна.

Драйвчейни у Біткоїні можуть стати «переломним моментом» у його розвитку на тлі відновлених дебатів навколо пропозиції BIP-300. Про це заявив технічний директор Bitfinex Паоло Ардоїно, повідомляє The Block.

«Драйвчійни у Біткоїні можуть стати переломним моментом, оскільки вони прагнуть швидшого часу блокування, поліпшеної конфіденційності та складніших смарт-контрактів», – зазначив Ардоїно.

Він додав, що драйвчейни вимагають зміни Біткоїна, що може загрожувати стабільності головної мережі.

Що таке драйвчейни

Драйвчейни є інноваційною концепцією у світі блокчейн-технологій, що дозволяє створювати сторонні блокчейни, які можуть діяти у зв'язці з основною мережею Біткоїна. Ці сторонні мережі дозволяють розробникам експериментувати з різними правилами та параметрами, не ризикуючи безпекою чи стабільністю основного протоколу.

Суть драйвчейнів полягає в тому, що монети біткоїна можуть бути тимчасово «заморожені» на основному блокчейні й одночасно «розморожені» на сторонньому блокчейні. Це дозволяє цим монетам використовуватися в межах іншої мережі з іншими правилами. Після цього монети можуть бути «повернені» назад на основний блокчейн. Цей процес забезпечує гнучкість для розробників та зберігає цінність Біткоїна в центрі системи.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Дебати навколо драйвчейнів

Пол Шторк, автор пропозиції BIP-300 та засновник компанії LayerTwo Labs, стверджує, що драйвчейни дозволять користувачам обирати модель безпеки блокчейну, з якою вони згодні. Шторк також стверджує, що ця пропозиція має «величезні переваги» із «буквально нульовими недоліками».

Водночас деякі експерти висловили думку, що драйвчейни сприятимуть появі численних скам-проєктів на Біткоїні.

Курс біткоїна за тиждень: консолідація триває Курс біткоїна за тиждень: консолідація триває Головний цифровий актив перебуває у боковому тренді поблизу важливого рівня опору. Дмитро Харьков 24 травня 2024
Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Лідером з надходжень знову став фонд IBIT від BlackRock, за ним слідує FBTC від Fidelity. Володимир Гришенко 24 травня 2024
На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна Висоту у 8849 метрів за 50 днів підкорив біткоїнер Дадван Юсуф. Володимир Гришенко 24 травня 2024