Matrixport прогнозує зростання курсу BTC після схвалення біткоїн-ETF

Matrixport прогнозує зростання курсу BTC після схвалення біткоїн-ETF

Компанія також вважає, що капіталізація першого цифрового активу зросте на $30 млрд.

Схвалення Комісією з цінних паперів і бірж (SEC) спотового біржового біткоїн-фонду (ETF) збільшить капіталізацію головного цифрового активу на $30 млрд, а також позначиться на його курсі. Відповідний прогноз зробила компанія Matrixport, повідомляє CoinDesk.

Аналітики відзначили, що зв'язок між золотом і біткоїном (BTC) як засобами збереження вартості очевидний і попит на BTC став однією з головних причин його зростання. Ринкова капіталізація біткоїна становить $540 млрд, що еквівалентно 10,8% ринкової капіталізації золота.

Золоті біржові фонди оцінюються в $200 млрд, тому потенційне схвалення з боку SEC спотового біткоїн-ETF може привести до притоку додаткових $20–30 млрд, що може спричинити швидке зростання курсу BTC.

Що відбувається з розглядом заявок щодо біткоїн-ETF

Поки що SEC не дала жодного схвалення на запуск спотових ETF. Так, комісія вважає за доцільне призначити триваліший період для видання наказу про схвалення або відхилення заявок, щоб у неї було достатньо часу для розгляду документів.

На думку аналітика Bloomberg Еріка Балчунаса, ймовірність затвердження спотового біржового біткоїн-фонду до кінця цього року оцінюється в 75%. Як аргументацію своїх прогнозів він навів приклад рішення суду за позовом компанії Grayscale до SEC.

Варто також зауважити, що у Конгресі США зростає невдоволення рішеннями SEC. Зокрема, деякі конгресмени (Майк Флуд, Уайлі Нікель, Том Еммер та Річі Торрес) висловили думку, що регулятор «дискримінує спотові биткоїн-продукти» і сьогодні немає причин відхиляти заявки щодо біржових фондів.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Останнє рішення SEC

Наприкінці вересня Комісія з цінних паперів і бірж відклала ухвалення рішення щодо кількох заявок на створення спотових біржових біткоїн-фондів (ETF), включаючи компанію BlackRock.

Останнє перенесення термінів відбулося на два тижні раніше запланованого другого останнього терміну. Це пов'язано із призупиненням роботи уряду США.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023