У ФРС назвали причини краху Silvergate Bank

У ФРС назвали причини краху Silvergate Bank

Замість того щоби зосередитися на біткоїні, банк необачно зв'язався з криптовалютами, внаслідок чого його клієнти залишилися без коштів.

Федеральна резервна система США розглянула причини краху банку Silvergate і дійшла висновку, що експерти ФРС не змогли швидко виявити проблеми, а дії менеджерів установи виявилися «неефективними». Про це йдеться у звіті Управління генерального інспектора ФРС.

Згідно з документом, банк Silvergate перетворився з муніципального кредитора на криптовалютний банк з високим обігом, при цьому не викликавши тривоги у фахівців, які його перевіряли. Silvergate став одним із провідних банків у секторі цифрових активів, і у ФРС дійшли висновку, що це потребувало іншого типу реєстрації, що не відстежили органи державного нагляду. Крім того, було виявлено низку проблем, які інспектори ФРС вирішували надто повільно, поки банк у результаті не закрився, що зашкодило його клієнтам.

Згідно з правилами, Silvergate мав подати заяву до ФРС, коли він перейшов на роботу з криптовалютами. Однак у банку вирішили, що оскільки він, як і раніше, приймав вклади і видавав кредити своїм клієнтам, Silvergate залишається звичайним комерційним банком. Тому тут вирішили не створювати нові системи захисту від ризиків, виходячи з оновленої стратегії.

Проблеми Silvergate також можуть бути пов'язані з неефективним вищим керівництвом, яке звинуватили у «кумівстві». Зокрема, колишній генеральний директор Алан Лейн зазнав різкої критики за те, що на керівних посадах працювали кілька членів його родини.

Історія краху Silvergate Bank

Акції компанії Silvergate Capital подешевшали на 88% через крах біржі FTX, яку обслуговував її банк. Різкий відтік депозитів у розмірі $8,1 млрд змусив банк ліквідувати довгострокові цінні папери зі збитком у $718 млн, щоб залишатися ліквідним.

Однак провідні компанії з Біткоїн-індустрії та емітенти стейблкоїнів вирішили дистанціюватися від банку Silvergate. Йдеться про найбільшого публічного власника біткоїнів MicroStrategy, емітентів стейблкоїнів Tether Limited і Circle, біржу Coinbase, платформи Paxos та багатьох інших учасників ринку.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Ліквідація банку

У березні Silvergate Capital оголосила про негайне припинення діяльності Silvergate Bank та його добровільну ліквідацію. Процес закриття включав повне погашення всіх депозитів.

Silvergate Bank також припинив роботу мережі Silvergate Exchange Network (SEN).

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024