Як Біткоїн підкорює автомобільний ринок

Як Біткоїн підкорює автомобільний ринок

Перші продажі авто за BTC відбулися у 2013 році. Спочатку покупці скептично поставилися до нововведення автодилерів, але згодом Біткоїн став потужним маркетинговим інструментом.

Нові можливості з BTC

Прийняття біткоїна автодилерами – не просто світовий тренд. Для представників автобізнесу це також спосіб вирізнитися на ринку, пропонуючи інноваційні методи оплати та залучаючи нову аудиторію, яка активно використовує та підтримує біткоїни.

Крім того, Біткоїн може запропонувати перевагу у вигляді швидких і безпечних транзакцій, мінімізуючи комісії та затримки, які можуть виникнути щодо традиційних банківських переказів. Для автодилерів це також можливість продемонструвати свою сучасність: готовність до адаптації та змін у світі фінансів і технологій.

Перший «Біткоїн-автомобіль»

Toyota Prius – перший автомобіль, придбаний за біткоїни. Цей історичний момент стався у 2013 році, коли мешканець Флориди вирішив придбати нову машину, сплативши за неї біткоїнами.

Ще 2012 року американець Майкл Трензоні придбав біткоїни за курсом близько $10 за монету, а вже 2013-го витратив їх на покупку «Тойоти». Тоді курс BTC становив уже $22, а оскільки продавець оцінив свою машину в $22 000, Трензоні довелося віддати за неї 1000 біткоїнів.

Новий власник «Пріуса» розповів у соцмережах друзям, що не шкодує про своє придбання. З цієї нагоди він навіть купив для своєї машини спеціальний номер – BITCOIN. Ця історія стала досить популярною в Біткоїн-спільноті, і згодом до цієї машини приклеїлася назва Bitcoin Car.

На виставці Bitcoin 2023 у Маямі цей автомобіль представив генеральний директор BTC Inc. та Bitcoin Magazine Девід Бейлі. На заході на авто поставили свої підписи відомі у спільноті особи: Андреас Антонопулос, Самсон Моу, Лін Ульбріхт, Брюс Фентон та сам Девід Бейлі.

Як Біткоїн підкорює автомобільний ринок
Toyota Prius з автографами різних представників Біткоїн-спільноти. Джерело: PR Newswire Cision.

«Цей автомобіль – важлива частина історії Біткоїна. Наскільки я пам'ятаю, це була перша реальна серйозна покупка за цифрову валюту. Це була не просто піца з Papa Johns, це була значна покупка», – заявив CEO BTC Inc.

Бейлі також поділився, що хотів би сам володіти цим автомобілем і зберегти його в музеї Біткоїна. Проте автомобіль був виставлений на аукціон, фінальну переможну ставку в якому за нього 21 травня запропонував користувач із ніком CeyptoHippo – 1,2 BTC ($30 172).

Перші дилери

Першим автодилером, який вирішив приймати до оплати BTC, став центр Lamborghini Newport Beach у Каліфорнії. У грудні 2013 року він оголосив про продаж автомобіля Tesla Model S за біткоїни. Роздрібна ціна Tesla Motors Model S становила $57,400.

Як Біткоїн підкорює автомобільний ринок
Електрокар Tesla продали за BTC. Офіційний сайт: Lamborghini Newport Beach.

Також серед перших, хто вирішив приймати до оплати біткоїни, виявився і малий автодилер із Джорджії Крістофер Баша. Підприємець завжди був на передовій інновацій і шукав нові способи залучення клієнтів. Він дізнався про біткоїни від сусіда по кімнаті, який займався майнінгом BTC. Почувши про те, що хтось там купив піцу за біткоїни, Баша вирішив, що продаж автомобілів за цю валюту не здається такою вже шаленою ідеєю.

Він почав приймати біткоїни як оплату за автомобілі у 2015 році. Однак клієнти не виявляли інтересу до цього новаторського способу оплати. Проте Баша був упевнений у потенціалі біткоїна як засобу розрахунку. 2017 року, коли курс біткоїна різко зріс, що привернуло увагу всього світу до цієї цифрової валюти, один із клієнтів Баші вирішив скористатися можливістю і придбав одразу чотири автомобілі Kia, сплативши за них біткоїнами на загальну суму понад $150 000.

Баша став на той час одним із небагатьох автодилерів, хто зважився на такий крок. Він вважав, що прийняття біткоїнів може стати відмінним інструментом маркетингу, й у результаті не помилився.

Продаж люксових авто

Американська автодилерська компанія Post Oak Motor Cars, що спеціалізується на люксових марках, таких як Rolls Royce, Bentley та Bugatti, також вирішила продавати авто за BTC. Першу угоду вдалося укласти у 2021 році, продавши Rolls Royce Ghost. Сума угоди не розголошується, проте на той час схожі машини продавалися у США від $337 850 залежно від комплектації. Для розрахунків за допомогою BTC дилер уклав угоду з компанією New York Digital Investment Group. Це партнерство також передбачало виплату частини заробітної плати співробітникам Post Oak Motor Cars у біткоїнах, а клієнти дилера отримали можливість оформлювати кредити на покупку авто під заставу біткоїнів.

Інший дилер Grupolostres, який займається продажем автомобілів брендів Porsche та Maserati, відкрив салони в Сальвадорі, який вже давно славиться своєю лояльністю до Біткоїна. Новина про продаж Porsche та Maserati за BTC швидко розлетілася мережею. На неї звернули увагу представники багатьох великих автомобільних компаній.

Як Біткоїн підкорює автомобільний ринок
Maserati від дилера Grupolostres. Офіційний сайт: Grupolostres.

Згодом про можливість здійснювати оплати у BTC оголосили: великий автоцентр з Канзасу Overland Park Jeep, авторизований дилер Aston Martin і Bentley у Вашингтоні (округ Колумбія) Exclusive Automotive Group, лондонський автосалон Stephen James BMW Group, дилер мотоциклів Ducati, салон ексклюзивних автомобілів Vegas Auto Gallery, аукціон екзотичних та антикварних автомобілів RM Sotheby's та багато інших.

Автосервіс за BTC

Біткоїн дедалі глибше інтегрується в автомобільний ринок і вже не обмежується купівлею чи продажем автомобілів. Зокрема, розрахуватися за послуги з подовження прав водія, ідентифікаційних карт і реєстрації транспортних засобів стало можливо у BTC з Управлінням автотранспорту в штаті Колорадо (DMV) через платіжну систему PayPal.

Клієнти мають обрати відповідний варіант оплати, а потім їх спрямують на сайт PayPal для завершення транзакції. У фіналі біткоїни конвертуються в долари, покриваючи загальну суму, що підлягає сплаті, а також відповідні збори, після чого перераховується у DMV.

Підбиваючи підсумки

Біткоїн пропонує чимало переваг не лише для автодилерів, а й для автомобільної індустрії загалом. Так, біткоїн-транзакції набагато швидші за традиційні платежі й можуть відбуватися без посередників, що зменшує комісії та прискорює процес оплати. Крім того, завдяки глобальній природі цифрового активу продавці можуть залучати покупців з різних країн без потреби дбати про валютні конвертації чи міжнародні банківські комісії.

Нинішня популярність Біткоїна може бути потужним інструментом маркетингу, дозволяючи продавцям виокремитися на ринку та знайти нову аудиторію, зацікавлену в передових технологіях та інноваціях. Таким чином, Біткоїн не тільки спрощує процес купівлі, а й допомагає формувати імідж продавця як сучасного та готового до змін учасника ринку.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024