У Туреччині голову біржі-банкрута засудили до 11 000 років ув'язнення

У Туреччині голову біржі-банкрута засудили до 11 000 років ув'язнення

Thodex раптово припинила роботу в 2021 році, а її 400 000 користувачів втратили доступ до своїх активів на $2 млрд.

Засновника і колишнього гендиректора збанкрутілої турецької біткоїн-біржі Thodex Фарука Фатіха Озера, а також його родичів засуджено до 11 196 років тюремного ув'язнення і до штрафу в розмірі 135 млн лір (близько $5 млн), повідомляє CoinDesk.

Thodex була однією з найбільших бірж у Туреччині до того, як у квітні 2021 року вона раптово відключилася, а Озер зник безвісти. Понад 400 000 користувачів залишилися без доступу до облікових записів, на яких зберігалося близько $2 млрд у різних цифрових валютах. Як з'ясувалося, Озер утік до Албанії, але був заарештований у серпні 2022 року після того, як Інтерпол оголосив його у розшук.

У квітні 2023 року Озера було екстрадовано до Туреччини і після прибуття затримано поліцією. Йому висунули сім звинувачень, включаючи шахрайство з використанням інформаційних систем, а також відмивання грошей.

Коли про цю справу стало відомо, брата, сестру та чотирьох інших високопоставлених співробітників компанії було ув'язнено, а в межах розслідування було затримано не менше 83 осіб.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Туреччина та біткоїни

Туреччина останнім часом зазнає значних труднощів у балансуванні інфляції та економічного зростання. З метою збереження накопичень турки активно міняють ліри на біткоїни.

За минулий рік вони придбали біткоїни на $7,3 млрд через централізовані біржі.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023