Hodl Hodl: історія однієї з перших P2P-бірж

Hodl Hodl: історія однієї з перших P2P-бірж

Hodl Hodl – інноваційна децентралізована біржа для обміну BTC. Її поява стала відповіддю на зростаючий попит у співтоваристві на прозорі та безпечні платформи для P2P-торгівлі.

Популярність децентралізованих бірж

Биткоїнери, прагнучи децентралізації та самостійного керування своїми активами, дедалі частіше обирають децентралізовані біржі. Ці платформи надають користувачам можливість проводити транзакції безпосередньо один з одним без участі посередників (Peer-2-Peer). Цей підхід мінімізує ризики, пов'язані із втратою коштів через зломи, оскільки активи не залишають гаманець власника до завершення угоди.

Крім того, децентралізовані біржі відображають філософію прозорості та конфіденційності, які є важливою частиною Біткоїн-культури. Користувачі можуть торгувати анонімно, не надаючи зайвої особистої інформації, що зберігає їхню приватність.

P2P-біржі стали великим інноваційним кроком у світі фінансових технологій. Вони пропонують низку унікальних переваг, які відрізняють їх від традиційних централізованих платформ. Одним із прикладів таких платформ можна назвати Hodl Hodl.

Історія створення Hodl Hodl

Hodl Hodl: історія однієї з перших P2P-бірж
Джерело: офиційний сайт біржі Hodl Hodl.

Як розповідав в одному з інтерв'ю засновник біржі Макс Кейдун, у Біткоїн-індустрію він прийшов з банківської сфери в 2013 році, коли один із клієнтів розповів йому про Біткоїн.

«Я тоді скептично поставився до цього. Але в результаті мене зацікавив цей феномен тому, що мені завжди подобалося те, що пов'язане із фінансами та інформаційними технологіями. І Біткоїн мені здавався ідеальним кейсом поєднання цих двох світів», – поділився спогадами Кейдун.

У 2015 році він отримав пропозицію приєднатися «до одного стартапу, пов'язаного з Біткоїном, як керівник проєкту». Розроблення платформи розпочалося у 2016 році, проте користувачам вона стала доступною лише у 2019-му. Сьогодні сервіс належить компанії Hodlex LTD, зареєстрованій у Великій Британії.

Hodl Hodl стала однією з перших європейських некастодіальних P2P-платформ на ринку.

Головна увага в процесі створення біржі приділялася простоті та зручності для користувачів. Платформа надає інтуїтивно зрозумілі інструменти, які дозволяють навіть новачкам легко розпочати роботу з біткоїном.

Варто також наголосити, що це вузькоспеціалізований майданчик, що концентрує увагу лише на P2P-обмінах. Спотової та маржинальної торгівлі, а також можливості роботи з похідними біткоїн-інструментами на біржі немає.

Hodl Hodl не має десктопного та мобільного застосунків. Робота можлива лише через браузер. Торговий функціонал P2P-майданчика поділено на дві вкладки – «Купити BTC» та «Продати BTC».

Hodl Hodl: історія однієї з перших P2P-бірж
Макс Кейдун (зліва). Джерело: сторінка у соцмережі X Макса Кейдуна.

Водночас засновник платформи Макс Кейдун позиціонує Hodl Hodl як «централізовану біржу з децентралізованим зберіганням». Попри те, що оплата за угодою може здійснюватися і за межами сервісу, а торгувати дозволяється прямо зі свого BTC-гаманця, виплата біткоїнів проводиться через escrow-рахунок з мультипідписом. Це забезпечує дотримання умов угоди усіма сторонами.

Сервіси, призначені для цифрових валют, не можуть відстежити статистику обсягу торгів на P2P-майданчиках, а на офіційному сайті Hodl Hodl цими даними не ділиться. Проте можна з упевненістю сказати, що ця біржа користується популярністю у біткоїнерів.

Запуск ОТС-платформи

Також на тлі зростання ринку позабіржової торгівлі було розроблено ідею OTC-платформи, запуск якої відбувся у 2018 році у партнерстві з ліцензованим європейським брокером Tenbagger. Головна особливість цього майданчика – можливість здійснення безпечних операцій із великими обсягами через некастодіальні escrow-адреси з мультипідписом.

OTC-платформа Hodl Hold розпочала роботу незалежно від вже існуючого P2P-майданчика для купівлі та продажу BTC. Представники біржі розповіли, що її функції зводяться до метчингу сторін та супроводу угод, розрахунок за якими здійснюється того ж дня.

Макс Кейдун та Bitcoin Magazine

Варто також відзначити, що основоположник Hodl Hodl Макс Кейдун є контриб'ютором Bitcoin Magazine. У своїх колонках Кейдун акцентує увагу на важливості таких аспектів, як децентралізація, свобода, чесність і анонімність.

«Усього вищепереліченого вже достатньо, щоб вважати Біткоїн унікальним. Однак є один важливий чинник. Це унікальна спільнота, де кожен діє незалежно, але дозволяє системі рухатися вперед. Біткоїн – це колективний капіталізм, у якому, обираючи найкраще для себе, тим самим робиш краще для всіх», – наголошує Кейдун.

Макс Кейдун також бере участь у різноманітних дискусіях та конференціях, де ділиться своїм досвідом і знаннями. Здатність критично мислити й аналізувати складні концепції робить його одним із найгучніших голосів у Біткоїн-спільноті.

Підбиваючи підсумки

Створення Hodl Hodl стало важливим кроком у розвитку інфраструктури Біткоїна. Платформа надала користувачам альтернативний спосіб торгівлі, який акцентує увагу на децентралізації, прозорості та безпеці.

Однією з унікальних особливостей Hodl Hodl є те, що вона не утримує активи користувачів на своїх серверах, що знижує ризики, пов'язані з можливими атаками хакерів.

Hodl Hodl: історія однієї з перших P2P-бірж
Конференція Baltic Honeybadger 2023. Джерело: сторінка користувача Vivek у соцмережі X.

Засновник біржі Макс Кейдун бере активну участь у розвитку екосистеми Біткоїна. Завдяки його старанням у столиці Латвії Ризі з 2017 року проводяться щорічні міжнародні Біткоїн-конференції Baltic Honeybadger. Головними їхніми темами для обговорень став насамперед сам Біткоїн, його перспективи та виклики, з якими йому доводиться стикатися.

Пітер Тодд: історія канадського розробника Bitcoin Core Пітер Тодд: історія канадського розробника Bitcoin Core Пітер Тодд став відомий не лише роботою над головним клієнтом для Біткоїна, а й участю у багатьох інших Біткоїн-проєктах, таких як Dark Wallet та Coinkite. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
МВФ визнав цінність Біткоїна МВФ визнав цінність Біткоїна Фонд зазначив, що великі обсяги BTC-транзакцій зафіксовано в тих країнах, де громадяни стикаються з гіперінфляцією. Володимир Гришенко 22 квітня 2024
Життя після халвінгу: що відбувається з комісіями Життя після халвінгу: що відбувається з комісіями Запуск протоколу Runes відразу після халвінгу вплинув на комісії у мережі Біткоїна відчутніше, ніж очікувалося. Дмитро Харьков 22 квітня 2024