Кеті Вуд та ARK Invest: довгострокова Біткоїн-стратегія

Кеті Вуд та ARK Invest: довгострокова Біткоїн-стратегія

ARK Invest інвестора Кеті Вуд – цікавий кейс поступового переходу традиційної компанії на Біткоїн-стандарт. Результати цієї бізнес-стратегії вказують на те, що перехід біткоїна до лав основних резервних активів є невідворотнім.

Кеті Вуд та стандарт Біткоїна

Кеті Вуд – видатна постать у світі фінансів та інвестицій. Вона є засновницею, генеральною директоркою і головною інвестиційною директоркою ARK Invest, нью-йоркської компанії з управління інвестиціями. Кеті Вуд відома своїми інноваційними інвестстратегіями, зокрема у сфері проривних технологій та компаній, орієнтованих на довгостроковий розвиток.

Одним з основних аспектів інвестиційного підходу Кеті Вуд є її віра в потенціал нових технологій, які здатні змінити індустрію та створити значні можливості для зростання цілих галузей. Її орієнтація на довгострокові інвестиції в інноваційні компанії принесла їй репутацію інвестора-візіонера.

Тож недивно, що на певному етапі Кеті Вуд зацікавилася й почала активно інвестувати в біткоїн. Вона неодноразово підкреслювала, що вбачає у BTC значний потенціал як засобу збереження вартості та хеджування від інфляції. Вуд вважає біткоїн життєздатною альтернативою традиційним валютам і очікує, що він відіграватиме провідну роль у майбутньому світової фінансової системи.

ARK Invest реалізує свою Біткоїн-стратегію у наступному вигляді. Перші інвестиції у BTC відбулися ще 2015 року, коли компанія придбала 400 BTC по $250 за монету. Вуд стверджує, що прийняла таке рішення після того, як прочитала White Paper Біткоїна. На даний момент ARK Invest вже отримала нереалізований прибуток у понад $7,6 млн від цієї першої інвестиції.

Згодом її компанія почала активно інвестувати у біржовий продукт Grayscale Bitcoin Trust. Наразі ARK Invest володіє активами на $116 млн у Grayscale Bitcoin Trust та є 27-м за величиною інвестором у GBTC. Але компанія реалізує різні стратегії щодо BTC та GBTC. Якщо головний цифровий актив купується і не продається (класична стратегія Hodl), то з біржовими паями ситуацію діаметрально протилежна. Тобто Кеті Вуд чітко розуміє, що біткоїн як резервний актив має мінімально можливі ризики, а біржові продукти на його основі – небезпечніші й більше підходять для спекулятивних операцій з метою отримання короткострокового прибутку.

Кеті Вуд та ARK Invest: довгострокова Біткоїн-стратегія
Операції Кеті Вуд з GBTC. Джерело: Stockcircle.

До того ж Кеті Вуд також інвестує в акції компаній з індустрії цифрових активів. Наприклад, вона активно купує й продає акції Coinbase. Вже цього року вона досить активно накопичувала акції біржі, а потім їх продала на локальному піку. Загалом Кеті Вуд використовує біткоїн як головний індикатор динаміки ринку, але й вдається до інших інвестиційних стратегій для отримання додаткового прибутку.

Прогнози Кеті Вуд

Кеті Вуд нещодавно зробила досить сміливий прогноз щодо вартості біткоїна. Зокрема вона очікує, що головний цифровий актив досягне $1,5 млн до 2030 року. Щоправда, серед біткоїнерів є певна категорія власників монет, що робить невиправдано оптимістичні прогнози. Наприклад, інвестор Баладжі Шрінівасан у березні цього року уклав парі, що BTC виросте до $1 млн за три місяці (і, звичайно, програв його). Анонімний аналітик PlanB також робив занадто оптимістичні прогнози під час минулого бичачого циклу.

На перший погляд, здається, що Вуд можна віднести до тієї ж категорії інвесторів, що видають бажане за дійсне. Але тут головним є період часу, на який зроблено прогноз, адже ситуація у 2030 році (ще після двох халвінгів) буде принципово відмінною від тієї, що є зараз. Наприклад, якщо зробити нескладну аналітичну модель (лінійну регресію ціни BTC на логарифмічному графіку), то станом на кінець 2030 року ми отримаємо середньозважену ціну в $650 000 (з можливим відхиленням в декілька разів у сторону зростання під час бичачого ринку чи зниження під час ведмежого). У будь-якому разі, якщо прогноз Вуд оптимістичний, він не є настільки далеким від реальності, як здається учасникам ринку.

Кеті Вуд вважає, що інституційним інвесторам (навіть далеким від ринку Біткоїна чи технологічного сектору) доцільно вкласти хоча б 2,5-6,5% свого капіталу у біткоїн. У цьому випадку вони отримають значний імпульс у зростанні своєї довгострокової дохідності без надмірної концентрації ризиків.

Приклад для інвесторів

Кеті Вуд відрізняється від більшості біткоїнерів щодо свого шляху до переходу на стандарт Біткоїна. Чимало біткоїнерів поринули у «кролячу нору» або через технологічний інтерес, або через свої лібертаріанські переконання. Натомість Вуд демонструє суто прагматичний підхід. Вона порівнює основні характеристики біткоїна як активу з усіма іншими варіантами (у тому числі акціями, облігаціями, дорогоцінними металами тощо) та доходить висновку про безумовні переваги BTC як засобу збереження вартості у сучасному світі.

Довгострокові інвестиції у біткоїн показують дуже високу доходність та слугують ідеальним резервним активом. Тому стратегія Hodl виглядає найбільш доречною у цьому контексті. А похідні інструменти та акції компанії з індустрії цифрових активів можуть бути використані для середньострокового інвестування та трейдингу. В такий спосіб Вуд та її компанії вдається досягати високої дохідності без значних ризиків для сталого розвитку чи фінансового стану.

Кеті Вуд та ARK Invest поступово стають прикладом для багатьох інституційних інвесторів (особливо консервативних представників фінансового сектору). Вони починають розуміти, що волатильність біткоїна насправді не становить загрози для довгострокового зростання його цінності як активу та сталого функціонування як технології. Історичні дані також підтверджують коректність розміщення хоча б частки капіталу у BTC незалежно від напряму діяльності компанії. В цілому, можна очікувати на стрімке зростання інвестицій у BTC з боку інституціоналів у наступні роки (особливо після пом’якшення монетарної політики центробанків), й заслуга у цьому буде належати не лише Біткоїн-фундаменталістам на кшталт Майкла Сейлора, а й таким людям, як Кеті Вуд.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024