Україна хотіла отримати 3 млрд грн податків від біткоїн-бірж

Україна хотіла отримати 3 млрд грн податків від біткоїн-бірж

Законодавці не можуть ухвалити поправки до Податкового кодексу, через що не працює профільний закон.

Держбюджет України за 10 років недоотримав щонайменше 3 млрд грн через невиплачені податки компаніями, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Про це йдеться на сайті Бюро економічної безпеки України (БЕБ).

За оцінкою аналітиків, загальний обсяг торгів віртуальними активами на біржах за період їхньої діяльності з 2013 по 2023 рік становив понад $55 млрд.

«З транзакцій стягується торгова комісія, яку кожна біржа встановлює самостійно. Зазвичай це 0,1–1,5% від суми угоди. Середня торгова комісія становить 0,8% від обігу, що орієнтовно за 10 років становило $445,5 млн», – йдеться у повідомленні.

При цьому торговельні майданчики продовжують працювати і сьогодні, не сплачуючи податки, оскільки немає відповідної нормативної бази.

«Є різні точки зору на те, як мають оподатковуватись ці операції, і БЕБ діятиме відповідно до ухвалених депутатами положень. Але очевидно, що поки що питання затягується, держава продовжує втрачати десятки мільйонів податків щомісяця. Крім того, операції з криптовалютою можуть використовуватися для обходу санкцій, виведення коштів за кордон, незаконного грального бізнесу та вчинення кримінальних правопорушень», – наголосив заступник директора БЕБ Андрій Пащук.

17 лютого 2022 року Верховна Рада ухвалила закон «Про віртуальні активи», який регулює правовідносини у сфері обігу віртуальних активів в Україні. Він набуває чинності з дня внесення та прийняття змін до Податкового кодексу. Але досі відповідних норм щодо особливостей оподаткування з віртуальними активами не прийнято.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Тиск на біткоїн-компанії

Цього тижня стало відомо, що Нацбанк України вимагав від біткоїн-бірж надати інформацію щодо операцій та виписки за рахунками за 2023 рік. Також стало відомо, що останнім часом у Києві пройшла хвиля обшуків у біткоїн-обмінниках.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024