Крейг Райт продовжить боротьбу за авторство Біткоїна

Крейг Райт продовжить боротьбу за авторство Біткоїна

Бізнесмен із 2016 року стверджує, що він є Сатоші Накамото, і вже подав 13 позовів проти розробників Bitcoin Core та інших компаній.

У Великій Британії 20 липня суд задовольнив апеляцію австралійського бізнесмена Крейга Райта, згідно з якою він може претендувати на захист авторських прав на код Біткоїна. Про це повідомляє Cointelegraph.

Райт із 2016 року стверджує, що є творцем Біткоїна. Він подав позов проти 13 розробників Bitcoin Core та групи компаній, включаючи Blockstream, Coinbase та Block, звинувачуючи їх у порушенні його авторських прав на White Paper Біткоїна, його файловий формат і права на базу даних блокчейну Біткоїна.

Рішення британського суду скасувало лютневу ухвалу, в якій аргументи Райта були визнані недостатніми для того, щоб показати, як уперше було записано формат файлу Біткоїна, що в авторському праві називається фіксацією.

Своєю чергою, Фонд правового захисту біткоїна (BLDF), юридичний представник Біткоїн-розробників, стверджує, що Райт не зміг довести, що він є Сатоші Накамото, псевдонімним творцем бази даних Біткоїна.

На думку BLDF, той факт, що суди Сполученого Королівства дозволили вислухати його аргументи, викликає серйозні побоювання не лише у представників спільноти, а й у всього світу.

«Це створює небезпечний прецедент, коли розробників може бути засуджено за порушення формату файлів відкритого програмного забезпечення, яке, як стверджується, створив хтось інший», – йдеться у повідомленні.

Хто створив Біткоїн?
Хто створив Біткоїн?
Біткоїн було створено Сатоші Накамото (швидше за все це псевдонім), якого й досі...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що відомо про Крейга Райта

Крейг Райт – австралійський підприємець, який заявив, що саме він ховається під псевдонімом винахідника Біткоїна Сатоші Накамото. Вперше Райта пов'язали з Біткоїном у грудні 2015 року. Тоді видання Wired та Gizmodo опублікували великі розслідування на основі переданого журналістам листування австралійця. З розслідування випливало, що Райт може переховуватися під псевдонімом Сатоші Накамото; принаймні на це вказували багато непрямих свідчень.

Тим часом британський суд у лютому 2023 року ухвалив рішення, що Райт не є власником авторських прав на код Біткоїна.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024