Крейг Райт продовжить боротьбу за авторство Біткоїна

Крейг Райт продовжить боротьбу за авторство Біткоїна

Бізнесмен із 2016 року стверджує, що він є Сатоші Накамото, і вже подав 13 позовів проти розробників Bitcoin Core та інших компаній.

У Великій Британії 20 липня суд задовольнив апеляцію австралійського бізнесмена Крейга Райта, згідно з якою він може претендувати на захист авторських прав на код Біткоїна. Про це повідомляє Cointelegraph.

Райт із 2016 року стверджує, що є творцем Біткоїна. Він подав позов проти 13 розробників Bitcoin Core та групи компаній, включаючи Blockstream, Coinbase та Block, звинувачуючи їх у порушенні його авторських прав на White Paper Біткоїна, його файловий формат і права на базу даних блокчейну Біткоїна.

Рішення британського суду скасувало лютневу ухвалу, в якій аргументи Райта були визнані недостатніми для того, щоб показати, як уперше було записано формат файлу Біткоїна, що в авторському праві називається фіксацією.

Своєю чергою, Фонд правового захисту біткоїна (BLDF), юридичний представник Біткоїн-розробників, стверджує, що Райт не зміг довести, що він є Сатоші Накамото, псевдонімним творцем бази даних Біткоїна.

На думку BLDF, той факт, що суди Сполученого Королівства дозволили вислухати його аргументи, викликає серйозні побоювання не лише у представників спільноти, а й у всього світу.

«Це створює небезпечний прецедент, коли розробників може бути засуджено за порушення формату файлів відкритого програмного забезпечення, яке, як стверджується, створив хтось інший», – йдеться у повідомленні.

Хто створив Біткоїн?
Хто створив Біткоїн?
Біткоїн було створено Сатоші Накамото (швидше за все це псевдонім), якого й досі...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що відомо про Крейга Райта

Крейг Райт – австралійський підприємець, який заявив, що саме він ховається під псевдонімом винахідника Біткоїна Сатоші Накамото. Вперше Райта пов'язали з Біткоїном у грудні 2015 року. Тоді видання Wired та Gizmodo опублікували великі розслідування на основі переданого журналістам листування австралійця. З розслідування випливало, що Райт може переховуватися під псевдонімом Сатоші Накамото; принаймні на це вказували багато непрямих свідчень.

Тим часом британський суд у лютому 2023 року ухвалив рішення, що Райт не є власником авторських прав на код Біткоїна.

MicroStrategy купила ще 5445 BTC MicroStrategy купила ще 5445 BTC Купівля біткоїнів коштувала компанії $147 млн. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи IRS спільно з компаніями CipherTrace та BlockTrace провели другий раунд навчання. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023