Спотовий біткоїн-ETF збільшить попит на BTC на $30 млрд

Спотовий біткоїн-ETF збільшить попит на BTC на $30 млрд

Лихоманка біржовими фондами вже охопила ринок після подання заявок компаніями BlackRock та Fidelity.

Біржові фонди на основі біткоїна можуть забезпечити додатковий попит на BTC у розмірі $30 млрд. Про це йдеться в аналітичному звіті інституційної платформи для торгівлі та зберігання цифрових активів New York Digital Investment Group (NYDIG), повідомляє CoinDesk.

Аналітики відзначають, що лихоманка біткоїн-ETF охопила ринок останніми тижнями завдяки поданню заявок BlackRock, Fidelity та іншими інвестиційними компаніями. Як зазначають аналітики, нові біржові інструменти можуть принести помітні переваги, порівняно з існуючими альтернативами.

Наразі спотові біржові фонди на основі біткоїна вже присутні в інших юрисдикціях, а в США розглядають можливість їх впровадження. Аналітики NYDIG підрахували, що загалом $28,8 млрд вже інвестовано в біткоїн-продукти по всьому світу, а $27,6 млрд з них направлено на спотові продукти.

Аналітики також порівняли Біткоїн із золотом. Зараз, як зазначають у NYDIG, золоті ETF-фонди володіють лише 1,6% від загального обсягу світової пропозиції золота, тоді як центральні банки – 17,1%, а біткоїн-фонди – 4,9% від загального обсягу біткоїнів.

У фондах існує величезна різниця в попиті на цифрову й аналогову версію активу: в золоті фонди вкладено понад $210 млрд, а в біткоїн-фонди – лише $28,8 млрд.

«Цифри в абсолютному доларовому вираженні вражаючі: $210 млрд припадає на золоті фонди, а на біткоїн-фонди – всього $28,8 млрд. З урахуванням того, що біткоїн у 3,6 раза більш волатильний, аніж золото, інвесторам буде потрібно в 3,6 раза менше біткоїнів для досягнення такого рівня ризику. Це спричинить збільшення попиту на біткоїн-ETF майже на $30 млрд», – зазначено у звіті NYDIG.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто подав заявки на запуск біткоїн-ETF

На сьогодні відомо, що вісім компаній подали до Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) заявки на запуск спотового біржового фонду на основі біткоїна.

Це 21Shares, BlackRock, Bitwise, VanEck, Wisdomtree, Invesko, Fidelity, Valkyrie.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023