Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Bitcoin Magazine тепер і в Казахстані, в ЄС продовжують обговорювати MiCA, перший європейський біткоїн-ETF, складність майнінгу зросла, Nostr обійшов заборону Apple, Джек Дорсі представить новий майнер, Роберт Кеннеді – молодший інвестував у BTC, Celsius оштрафовано на $5 млрд.

Казахстане, зустрічай Bitcoin Magazine

Засновник компанії White Rock Management Сергій Тронь і голова Асоціації блокчейн та індустрії дата-центрів у Казахстані Даніяр Мубараков підписали меморандум про партнерство, спрямований на спільний розвиток майнінгу в Казахстані, масове прийняття Біткоїна та проведення освітніх заходів, присвячених головному цифровому активу.

Одним із ключових пунктів меморандуму є створення представництва Bitcoin Magazine у Казахстані.

У ЄС стартували обговорення другої частини MiCA

Європейське банківське управління (EBA) та Європейське управління з цінних паперів та ринків (ESMA) 12 липня ініціювали публічні обговорення щодо другої частини MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів).

Зокрема, ESMA поцікавилася механізмом отримання ліцензії для компаній, що працюють із цифровими активами, включаючи зміст, форму та шаблони для подання заявок на авторизацію, а також порядок розгляду скарг з боку таких компаній. Своєю чергою, EBA хоче обговорити правила авторизації та процес випуску стейблкоїнів.

У Європі готуються до запуску першого біткоїн-ETF

Перший у Європі біткоїн-ETF вже у липні 2023 року може запустити компанія із Великої Британії Jacobi Asset Management.

Продукт мав з'явитись у липні минулого року, але запуск довелося відкласти через крах проєкту Terra До Квона, який наразі перебуває у в'язниці. Jacobi вже отримала право розміщувати свій інструмент на фондовій біржі Euronext в Амстердамі.

Складність майнінгу різко зросла

Після чергового перерахунку, що відбувся 12 липня, складність майнінгу Біткоїна збільшилася на 6,45%, до 53,91 T.

Хешрейт мережі зараз у середньому становить 385,87 EH/s. А на видобуток одного блоку йде близько 9 хвилин 24 секунд.

У Nostr обійшли заборону Apple на zaps

Минулого місяця Apple пригрозила видалити з App Store застосунок для соціальної мережі Nostr – Damus, оскільки вона дозволяє користувачам переказувати один одному чайові в сатоші за контент, розміщений у застосунку. Технологічний гігант прирівнює це до продажу цифрового контенту.

Але тепер незалежні розробники знайшли обхідний шлях. Функцію zaps (мікроплатежів у BTC) відновлено в Nostr-застосунку Damus завдяки інтеграції із Zapple Pay.

Компанія Джека Дорсі за пів року представить власний майнер

Компанія Джека Дорсі Block представить повний набір для майнінгу на початку 2024 року. Ймовірно, нова модель буде більш продуктивною з огляду на попередні розробки Block.

Компанія прагне досягти балансу між економічністю та енергоефективністю.

Роберт Кеннеді – молодший став біткоїн-інвестором

Кандидат у президенти США Роберт Кеннеді – молодший володіє біткоїнами на суму до $250 000. Раніше він не був біткоїн-інвестором, але ситуація змінилася після конференції Bitcoin 2023, що відбулася у травні. На ній він оголосив, що прийматиме біткоїни для своєї передвиборчої кампанії.

За місяць у своїй декларації кандидат у президенти зазначив, що він став власником біткоїнів.

Кредитора Celsius оштрафували на $4,7 млрд

13 липня Федеральна торгова комісія (FTC) наклала штраф на збанкрутілого кредитора Celsius у розмірі $4,7 млрд за махінації з активами клієнтів. Співзасновників компанії звинувачують у заволодінні коштами клієнтів на понад $4 млрд.

Однак утримання штрафу може бути відкладено, щоб дозволити Celsius виконати поточні зобов'язання перед приватними та корпоративними партнерами.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024