Топ-20 країн із найнижчими податками для біткоїн-компаній

Топ-20 країн із найнижчими податками для біткоїн-компаній

У п'ятірку лідерів потрапили ОАЕ, Багами, Бермуди, Кайманові Острови та Сейшели.

Об'єднані Арабські Емірати очолили у 2023 році рейтинг країн із найбільш сприятливим кліматом (найнижчими податковими ставками) для роботи біткоїн-компаній. Відповідні дані надав сервіс Glassnode.

Зокрема, в ОАЕ існує нульовий податок, у тому числі на доходи від цифрових валют. Крім того, кожен емірат може встановлювати свої правила оподаткування, в ОАЕ є ще вільні економічні зони. Переваги цих зон у тому, що компанії, які тут працюють, звільняються від податків або мають 0% ставку протягом визначеного часу.

Також до п'ятірки рейтингу увійшли Багами. Тут відсутній прибутковий податок для біткоїн-компаній. Комерційні організації, які торгують цифровими валютами, обкладаються податком у розмірі 2,5% від обігу.

У Бермудах також відсутній прибутковий податок. Підприємства мають отримати ліцензії для роботи тут. На Кайманових Островах біткоїн-компанії не обкладаються ані прибутковим податком, ані податком на приріст капіталу. Організації, які торгують цифровими валютами, повинні мати ліцензію.

На Сейшелах також немає податку на приріст капіталу, ні прибуткового податку, ні ПДВ. Тут довгий час цифрові валюти не мали жодного статусу (активів чи цінних паперів), що, власне, й ускладнювало їхнє оподаткування.

Замикають Топ-10: Монако (не має прямого оподаткування, але вам доведеться отримати посвідку на проживання), Панама (податок на приріст капіталу для біткоїна і криптовалют дорівнює нулю), Сальвадор (президент пообіцяв, що будь-який прибуток від біткоїна не оподатковуватиметься), Індонезія (сіра зона з податком у 0,1% на транзакції з цифровими валютами), Мальта (торгівля цифровими валютами прирівнюється до торгівлі акціями й оподатковується податком на прибуток від підприємницької діяльності у розмірі 35%. Однак його можна «пом'якшити» за допомогою різних варіантів структурування, знизивши таким чином до 5% або навіть до 0%).

До другої десятки входять: Гібралтар (немає податку на приріст капіталу), Ліхтенштейн (податок у розмірі 12,5% для зарубіжних доходів та 0% для резидентів), Німеччина (податок високий у короткостроковій перспективі й знижується до нуля у довгостроковій), Сінгапур (відсутній податок на приріст капіталу), Швейцарія (оподаткування варіюється від кантону до кантону), Португалія (цифрові активи не обкладаються податком на приріст капіталу, якщо вони зберігаються понад рік; якщо менше цього терміну – податкова ставка 28%), Румунія (єдина ставка 10% на доходи від біткоїна та криптовалют), Болгарія (10% від прибутку приватних інвесторів та 15% – для бізнесу), Угорщина (єдина ставка на прибуток від торгівлі цифровими валютами у розмірі 15%).

Наприкінці Топ-20 країн Греція. Тут влада застосовуює 15% податку на дохід, отриманий від операцій із цифровими валютами. У цій країні ще немає нормативно-правової бази для біткоїна. Він розглядається як «обіговий інструмент» і звільняється від ПДВ, як і майнінг.

Сальвадор і біткоїн

Сальвадор, який першим визнав біткоїн законним платіжним засобом, розмістився в рейтингу на восьмому місці. Країна намагається активно розвиватися у цьому напрямі та має вже помітні економічні успіхи. Зокрема, ВВП 2022 року зріс на 13%. Драйвером економічного зростання став туризм, який зріс на 54%.

Також у Сальвадорі розвиватиметься майнінг, оскільки тут є все необхідне для цього: генерація сонячної та вітрової енергії.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Чим ОАЕ приваблює біткоїн-компанії

Вільну економічну зону вирішив створити уряд одного з еміратів ОАЕ Рас-ель-Хайма спеціально для компаній, що працюють у сфері цифрових активів.

RAK Digital Assets Oasis має стати центром для нерегульованої діяльності учасників галузі. Прийом заявок для роботи там розпочнеться у другому кварталі 2023 року.

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024