Регулятор вимагає призначити Prime Trust керуючого

Регулятор вимагає призначити Prime Trust керуючого

Керівник має провести ретельну фінансову перевірку та визначити оптимальний план дій для захисту клієнтів компанії.

Відділ фінансових інститутів штату Невада подав у вівторок, 27 червня, до суду позов про передачу під управління кастодіальної компанії Prime Trust LLC. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Регулятор побоюється, що Prime Trust веде небезпечну та недостатню діяльність. Також є сумніви щодо її платоспроможності. Цей крок послідував за виданим 21 червня 2023 року розпорядженням про припинення та заборону діяльності.

Суд з'ясував, що компанія заборгувала понад $82 млн у фіатних грошах і що 2021 року вона втратила доступ до «успадкованих» гаманців із цифровими валютами.

За інформацією, зазначеною у клопотанні, з грудня 2021 року до березня 2022 року компанія Prime Trust з метою забезпечення виведення коштів із недоступних спадкових гаманців придбала додаткову цифрову валюту за допомогою клієнтських коштів. Компанія намагалася відновити доступ до гаманців Legacy Wallets, але на момент подання клопотання це не вдалося зробити.

Внаслідок цього Prime Trust винна своїм клієнтам понад $85 млн у фіатній валюті, але має менше $3 млн, у цифрових валютах компанія винна своїм клієнтам понад $69 млн, але має лише $68,6 млн. Отже, Prime Trust не зможе задовольнити всі вимоги Відділу фінансових інститутів штату Невада щодо зняття коштів, йдеться у клопотанні.

Регулятор Невади просить призначити керівника, який візьме на себе контроль за діяльністю Prime Trust і проведе ретельну фінансову перевірку. Відтак керівник визначить найкращий курс дій для захисту клієнтів компанії, який може охоплювати або реабілітацію Prime та повернення її до приватного управління, або повну ліквідацію.

Що потрібно знати про Prime Trust

Компанія Prime Trust створена 2016 року як бек-офіс для стейблкоїнів. На ринок кастодіальних послуг вона вийшла через два роки, зокрема, запропонувавши спочатку холодне зберігання біткоїнів, а потім інших цифрових активів.

У серпні 2022 року кастодіан виявився залученим до судової тяжби зі збанкрутілою лендинговою платформою Celsius Network, яка вимагала повернути приблизно $17 млн у цифрових токенах.

Prime Trust також опинилася в епіцентрі скандалу через можливий зв'язок із керівництвом біржі FTX. У результаті компанія зіштовхнулася із серйозними фінансовими труднощами, а її дочірній банк Prime Trust Unit оголосив себе банкрутом.

Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Після того як ви купили свої перші біткоїни на біткоїн-біржі або лише збираєтесь...
Ігор Королишин 04 жовтня 2022

Наслідки для Prime Trust

Тиск з боку регулятора Невади, ймовірно, спричинив зрив угоди з іншою кастодіальною компанією BitGo Holdings Inc.

Після значних зусиль і роботи з пошуку подальшого шляху співпраці з Prime Trust компанія BitGo оголосила про припинення намагань із придбання Prime Trust, йдеться в офіційному повідомленні.

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024