Першим отримати дозвіл на спотовий біткоїн-ETF може Ark Invest

Першим отримати дозвіл на спотовий біткоїн-ETF може Ark Invest

Компанія подала заяву до Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) раніше за BlackRock.

Компанія Кеті Вуд Ark Invest – перша в черзі на розгляд заяви про запуск спотового біткоїн-ETF, адже подала відповідний запит ще у квітні 2023 року. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на представників компанії.

Раніше вважалося, що заява BlackRock буде розглянута першою. Саме цю інвестиційну компанію також вважають фаворитом у контексті ймовірності схвалення її ініціативи регулятором.

Першим отримати дозвіл на спотовий біткоїн-ETF може Ark Invest
Зростання ціни BTC після заяв на запуск спотових біткоїн-ETF. Джерело: Bloomberg.

Але представники Ark Invest стверджують, що саме їх інвестори першими отримають доступ до нових можливостей з отримання доходу та хеджування ризиків, що раніше не були представлені на американському ринку.

Що таке спотовий біткоїн-ETF

На відміну від ф’ючерсних біржових фондів, спотовий біткоїн-ETF відбиває поточну ринкову ціну активу. У такий спосіб трейдери можуть заробляти на коливаннях курсу BTC без придбання біткоїна.

Спотового біржового фонду на основі біткоїна у США наразі не існує. У попередніх випадках SEC, серед інших причин, посилалася на ризики маніпулювання ринком, коли відхиляла такі пропозиції.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Заяви на спотовий біткоїн-ETF

На розгляді SEC перебуває щонайменше п’ять заяв від великих інвестиційних компаній: Ark Invest, BlackRock, Invesco, Wisdom Tree та Valkyrie. Також відомо про аналогічні плани й у компанії Fidelity.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024