Французький банк CACEIS зможе зберігати біткоїни

Французький банк CACEIS зможе зберігати біткоїни

Відповідну ліцензію фінансова установа отримала 20 червня.

Французький банк CACEIS отримав 20 червня реєстрацію Autorité des Marchés financiers (AMF) і тепер зможе надавати послуги зі зберігання цифрових валют. Про це повідомляє CoinDesk.

CACEIS надає послуги зі зберігання активів страхових і пенсійних фондів, приватних інвестицій, а також обслуговує банківські гіганти Crédit Agricole та Santander.

Сумарно під керівництвом CACEIS перебувають активи на 4,6 трлн євро ($5,1 трлн). Компанія прагнула отримати дозвіл регулятора з 2021 року. Реєстрація в AMF є обов'язковою для тих, хто надає послуги зі зберігання, обміну чи торгівлі цифровими валютами у Франції.

Регулювання у Франції

Особливістю регулювання цифрових активів у Франції є прагнення балансу між захистом інвесторів і стимулюванням інновацій. Влада намагається забезпечити правильне функціонування ринку, надаючи юридичну ясність та захист учасникам. Це створює сприятливе середовище для розвитку блокчейн-технологій та фінансових інновацій з дотриманням необхідних стандартів прозорості та безпеки.

Франція продовжує бути лідером у створенні інноваційних умов для розвитку цифрових активів, що дозволяє їй утримувати свою позицію у світовій економіці та залучати нові інвестиції.

Оскільки Франція є членом Євросоюзу, вона має імплементувати правила закону «Про ринки криптоактивів» MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), який був ухвалений 20 квітня Європарламентом і 9 червня опублікований в Офіційному журналі Європейського союзу.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Тиск французької влади на Binance

Ситуація з Binance є показовою щодо того, як здійснюється регулювання у Франції. Зокрема, французький підрозділ Binance перебуває під слідством місцевої влади за «незаконне надання послуг з цифровими активами та дії щодо відмивання грошей за обтяжливих обставин».

Зокрема, Binance звинуватили в «приховуванні та конвертації коштів особами, які вчинили правопорушення».

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023