Сьогодні відзначають Bitcoin Pizza Day

Сьогодні відзначають Bitcoin Pizza Day

Цього дня 13 років тому програміст Ласло Хейніц купив дві піци за 10 тисяч BTC.

22 травня Біткоїн-спільнота відзначає Bitcoin Pizza Day – день, коли Біткоїн вперше став засобом обміну.

Рівно 13 років тому, 22 травня 2010 року, відбулася найвідоміша угода з використанням біткоїну — американський програміст Ласло Хейніц обміняв 10 000 BTC на дві піци.

18 травня 2010 року на форумі BitcoinTalk Хейніц написав, що готовий заплатити 10 000 BTC, якщо хтось замовить йому дві піци. Відразу ніхто не відгукнувся на його заклик, тому Ласло оновив пост 21 травня, а наступного дня студент Джеремі Стардівент замовив для нього дві грибні піци Papa John's. Обійшлася купівля приблизно у $41. Сьогодні 10 000 біткоїнів оцінюються майже у $300 млн.

Як відзначають Bitcoin Pizza Day

Святкування в основному відбувається у цифровому просторі, з безліччю дискусій, публікацій та івентів у соціальних медіа, які підкреслюють важливість цього дня. Крім того, багато піцерій та інших компаній пропонують знижки та спеціальні пропозиції.

У багатьох містах світу також проводяться зустрічі та заходи, присвячені Bitcoin Pizza Day. Це може включати мітапи, де ентузіасти та професіонали Біткоїн-сфери обговорюють останні новини й тренди, а також відзначають подію, що стала культовою. Стало традицією купувати піцу за біткоїни у цей день, якщо це можливо, на знак поваги до історичного моменту, який допоміг встановити біткоїн як засіб платежу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Релігія Біткоїна

Біткоїн нерідко починають порівнювати з релігією, оскільки багато біткоїнерів починають серйозно замислюватися над етичними, філософськими та духовними питаннями, поринаючи в «кролячу нору».

Подібність до релігійної течії все більше помітна під час ведмежих трендів на ринку, коли ходлери не продають свої монети, а вірять в успіх проєкту, його свободу та децентралізацію.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024