У Марокко покупка авто за BTC завершилася штрафом та в'язницею

У Марокко покупка авто за BTC завершилася штрафом та в'язницею

Чоловіка звинуватили у шахрайстві, після того як він розплатився за Ferrari біткоїнами.

Громадянину Франції, який купив у Марокко дорогий автомобіль за біткоїни, загрожує 18 місяців ув'язнення та штраф у розмірі $3,7 млн. Про це повідомляє Euronews.

Апеляційний суд Касабланки залишив чинним вирок Томасу Клаузі, 21-річному громадянину Франції, якого звинувачують у шахрайстві та незаконному використанні цифрових валют.

За словами адвоката Клаузі Мохамеда Аганаджа, суд оголосив вирок минулого тижня. Це рішення вказує на те, що судова система Марокко виступає проти використання біткоїнів у країні.

Використання BTC для покупки Ferrari призвело до арешту Клаузі в 2021 році, оскільки марокканська митниця визнала використання цифрових активів незаконним переказом коштів. Клаузі був ув'язнений у грудні того ж року.

У Марокко покупка авто за BTC завершилася штрафом та в'язницею
21-річний француз купив Ferrari за BTC. Джерело: Maroccan History.

Статус біткоїна в Марокко

Регуляторні органи Марокко поки не визнають биткоїн законним платіжним засобом. У 2017 році центральний банк Марокко (Bank Al-Maghrib) та Комітет з контролю за страхуванням і соціальним забезпеченням (ACAPS) випустили спільну заяву, яка забороняє використання цифрових активів для здійснення транзакцій.

Проте багато марокканських компаній і приватних підприємців продовжують досліджувати можливості, що надаються Біткоїном. Особливу цікавість викликають низькі комісії на міжнародні перекази та легкість ведення бізнесу за допомогою BTC. За даними сінгапурського агрегатора Triple A, близько 900 000 осіб, приблизно 2,4% населення Марокко, нині володіють цифровими активами.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Житло за біткоїни

Між іншим, у світі за біткоїни сьогодні можна купити майже будь-які товари та послуги, зокрема нерухомість. Навіть складено рейтинг країн щодо доступності нерухомості за BTC.

Перше місце посіла Іспанія, на другому місці влаштувався Таїланд, а на третьому – Португалія.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023