Данія визначилася з оподаткування біткоїна

Данія визначилася з оподаткування біткоїна

Верховний cуд країни визнав його спекулятивним активом.

Верховний суд Данії 30 березня ухвалив рішення про умови оподаткування біткоїна. Про це йде мова у відповідній постанові.

Суд звернув увагу на те, що біткоїн як актив має «спекулятивний характер».

«Позиція суду така, що BTC, як правило, купують виключно з метою продажу і набагато рідше використовують як засіб платежу», – сказано у документі.

У рамках процесу було оголошено, що оподатковуватися будуть як куплені, так і видобуті біткоїни.

Основні пункти постанови

В постанові вказано, що отримані в результаті майнінгу біткоїни також є частиною обороту в некомерційних підприємствах. Таким чином, продаж призводить до виникнення податкових зобов'язань відповідно до чинного законодавства.

Згідно із «Законом про державний податок», загальний річний дохід платника податків, що складається з грошей або майна, що має грошову вартість, вважається оподатковуваним доходом.

Це положення охоплює дохід від будь-якої торгівлі або бізнесу, і, таким чином, різниці між підприємницькою та непідприємницькою діяльністю немає.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Оподаткування Біткоїна в Україні

Наразі існує багато суперечок щодо необхідності оподаткування Біткоїна в Україні. Основна перевага – визнання біткоїна як цифрового активу та захист прав власників BTC та компаній в цій сфері.

Але є й ряд недоліків у теперішніх законодавчих ініціативах. Визнання біткоїна тільки як цифрового активу, а не як засобу платежу, створює певну правову колізію, адже все більше людей регулярно використовують BTC для купівлі та продажу товарів та послуг.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024