Данія визначилася з оподаткування біткоїна

Данія визначилася з оподаткування біткоїна

Верховний cуд країни визнав його спекулятивним активом.

Верховний суд Данії 30 березня ухвалив рішення про умови оподаткування біткоїна. Про це йде мова у відповідній постанові.

Суд звернув увагу на те, що біткоїн як актив має «спекулятивний характер».

«Позиція суду така, що BTC, як правило, купують виключно з метою продажу і набагато рідше використовують як засіб платежу», – сказано у документі.

У рамках процесу було оголошено, що оподатковуватися будуть як куплені, так і видобуті біткоїни.

Основні пункти постанови

В постанові вказано, що отримані в результаті майнінгу біткоїни також є частиною обороту в некомерційних підприємствах. Таким чином, продаж призводить до виникнення податкових зобов'язань відповідно до чинного законодавства.

Згідно із «Законом про державний податок», загальний річний дохід платника податків, що складається з грошей або майна, що має грошову вартість, вважається оподатковуваним доходом.

Це положення охоплює дохід від будь-якої торгівлі або бізнесу, і, таким чином, різниці між підприємницькою та непідприємницькою діяльністю немає.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Оподаткування Біткоїна в Україні

Наразі існує багато суперечок щодо необхідності оподаткування Біткоїна в Україні. Основна перевага – визнання біткоїна як цифрового активу та захист прав власників BTC та компаній в цій сфері.

Але є й ряд недоліків у теперішніх законодавчих ініціативах. Визнання біткоїна тільки як цифрового активу, а не як засобу платежу, створює певну правову колізію, адже все більше людей регулярно використовують BTC для купівлі та продажу товарів та послуг.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023