Інвестори переводять кошти з банків у BTC

Інвестори переводять кошти з банків у BTC

Банківська криза прискорила зростання вартості головного цифрового активу.

Внаслідок банкрутства низки американських банків (Silvergate, Silicon Valley та Signature Bank) обсяг банківських депозитів знизився на $98 млрд, у той час, як курс біткоїна виріс на 26% під час банківської кризи, що розпочалася 8 березня. Про це свідчать дані, оприлюднені Федеральною резервною системою (ФРС) США.

Іншою характеристикою поточної кризи у банківській сфері стало зниження обсягів депозитів комерційних банків порівняно з показниками минулого року. Зниження в річному вимірі відбувається вперше за останні роки, а масштаби фінансових проблем банків досягли максимуму з 2008 року.

Інвестори переводять кошти з банків у BTC
Зміна обсягів депозитів (%). Джерело: ФРС.

За таких умов інвестори активно перерозподіляють власні активи у напрямі надійніших і захисних активів. З огляду на динаміку вартості, головним бенефіціаром став біткоїн, який торгується зараз у районі $27 800 та має ринкову капіталізацію у понад $537 млрд.

Відповідь регуляторів

Федеральна корпорація зі страхування депозитів (FDIC) одразу повідомила про страхування всіх депозитів, хоча, відповідно до американського законодавства, застрахованими вважаються лише депозити в межах $250 000.

Грошовий агрегат М2 вже зріс на $31 млрд від початку року і, вірогідно, продовжуватиме зростати. Втім ФРС ще не відмовляється від стримувальної грошово-кредитної політики, підвищивши минулого тижня ключову ставку на 25 б. п.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Падіння акцій банків

Акції банків значно знизилися внаслідок відтоку депозитів та втрати довіри до банківської системи. Зокрема, First Republic Bank зазнав падіння власної капіталізації на понад 74%, а Western Alliance Bancorporation – на понад 65%. На тлі цих процесів і перерозподілу капіталу курс BTC продовжує зростати.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024