На ринку біткоїна стає все більше ходлерів

На ринку біткоїна стає все більше ходлерів

На фоні зростання курсу BTC стратегія HODL швидко набуває нових прихильників.

Наразі 68% усіх видобутих монет контролюються ходлерами, що утримують коїни щонайменше один рік. Про це свідчать дані ончейн-платформи Looknode.

Спостерігається зростання частки ходлерів у всіх основних категоріях. Зокрема частка ходлерів з утриманням монет протягом двох і більше років становить 55%, понад три роки – 40%, понад п'ять – 28% та понад сім – 20%.

На ринку біткоїна стає все більше ходлерів
Динаміка частки ходлерів біткоїна. Джерело: Looknode.

Домінування ходлерів означає зменшення ліквідної пропозиції на ринку. За інших рівних умов така тенденція сприяє зростанню ринкової вартості BTC. Більшість ходлерів використовує ведмежі ринки для нарощування власних резервів.

Циклічність та кількість ходлерів

Історичні дані свідчать про те, що відсоток ходлерів зворотно корелює з ринковим курсом BTC. Так, протягом локальних піків у 2013, 2017 та 2021 роки частка ходлерів знижувалася на 10 і більше п. п.

Це означає, що деякі довгострокові інвестори продають частину монет, а потім закуповують коїни під час падіння, отримуючи таким чином додатковий прибуток. Проте така стратегія також досить ризикована, адже вимагає вірного прогнозування періодів зростання і падіння вартості BTC.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Що таке HODL

HODL – це популярна торгова стратегія серед біткоїнерів, що полягає у купівлі монет та їх подальшому утриманні. Головним є здатність витримувати періоди FUD, що значно посилюються на ведмежому ринку. Багато ходлерів повністю переходять на Біткоїн-стандарт і не звертають уваги на фіатний еквівалент вартості BTC.

Вплив ходлерів

Значення ходлерів для Біткоїн-індустрії стає очевидним у порівнянні з обсягами активів, що знаходяться у розпорядженні бірж. Наразі 2,6 млн коїнів не переміщувалися у мережі протягом 10 років, у той час як резерви бірж складають 2,2 млн BTC.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024