З 2014 року більшість криптовалют зникли

З 2014 року більшість криптовалют зникли

За цей час біткоїн лише зміцнив свої позиції й залишається головним цифровим активом у світі.

За останні дев’ять років 91% криптовалют припинили своє існування. Про це свідчать дані Coin Kickoff, пише Bitcoin Magazine.

Максимальну кількість альткоїнів та токенів, що повністю зникли чи знецінилися до нуля, випустили у 2017 році (704 криптовалюти). Також високі показники були зафіксовані у 2014 та 2018 роках: 607 та 409 криптовалют відповідно.

З 2014 року більшість криптовалют зникли
Кількість криптовалют, що припинили своє існування. Джерело: Bitcoin Magazine.

Головні причини колапсу таких проєктів полягають в елементах шахрайства чи інших схемах короткострокового збагачення для емітентів, відсутності корисності для власників та неконтрольованій емісії монет чи токенів.

Позиції BTC

Біткоїн пережив чимало викликів за цей час, включаючи війну за розмір блоку, крах Mt. Gox, вплив даркнет-сегменту у вигляді Silk Road та колапс FTX. Попри короткострокові коливання ринкового курсу, BTC залишається головним цифровим активом.

Останніми тижнями біткоїн торгується на рівні $16 800. Ринкова капіталізація BTC складає $323,4 млрд. Протягом усього періоду, що аналізується біткоїн незмінно залишається лідером серед цифрових активів.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Домінування BTC

Капіталізація біткоїна наразі складає 41,6% від загальної капіталізації ринку цифрових активів. На BTC припадає майже 93% ринку монет, що використовують алгоритм консенсусу Proof-of-Work. Домінування BTC має тенденцію до зростання протягом останніх трьох місяців.

Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Борги компанії перед кредиторами оцінюються у суму до $500 млн. Євген Комчук 09 лютого 2023
Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Перше в Україні друковане видання про Біткоїн презентують 17 лютого у Києві на конференції «Follow Bitcoin». Bitcoin Magazine 09 лютого 2023
Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Це рішення є останнім у низці судових справ, програних фейковим Сатоші Накамото. Євген Комчук 09 лютого 2023