Мегакити зміцнюють домінування на ринку біткоїна

Мегакити зміцнюють домінування на ринку біткоїна

Структура власників BTC протягом 2022 року зазнала суттєвих змін.

Частка пропозиції біткоїна, що контролюється креветками зросла на 10%, китами й акулами – зменшилася на 5%, а мегакитами – зросла на 20%. Про це повідомляє CoinMarketCap із посиланням на дані блокчейну.

Власники монет по-різному відреагували на ведмежий ринок залежно від власних резервів. Так, роздрібні інвестори продемонстрували значну лояльність до BTC та продовжили акумулювання монет. Найбільші адреси нарощували свої резерви ще активніше протягом цього року, орієнтуючись на фундаментальні показники мережі Біткоїна.

Мегакити зміцнюють домінування на ринку біткоїна
Зростання BTC-резервів креветок протягом 2022 року. Джерело: CoinMarketCap.

У той самий час позиції акул та китів послабилися. Головна причина полягає у тому, що значна кількість таких адрес належить майнерам та інституційним інвесторам, які були змушені розпродавати монети для покриття своїх операційних витрат.

Що таке креветки, акули, кити та мегакити

Аналітики Glassnode класифікують власників BTC залежно від їхнього балансу по аналогії з морськими істотами. Так, креветками називають адреси із балансом менше за 1 BTC, і їхня кількість найбільша.

Акули мають баланс у 500-1000 BTC, а кити – понад 1000 BTC. Іноді ще виокремлюють мегакитів, що володіють понад 10 000 BTC. Їхня кількість найменша (лише 115 адрес), але вони контролюють майже 20% від сукупної пропозиції монет.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Середні адреси

Деякі адреси, що належать середнім власникам BTC не входять до жодної з вищенаведених категорій. Так, кількість адрес із балансом у понад 1 BTC нещодавно вперше в історії перевищила 1 млн. Таким чином, ця категорія власників також активно накопичує біткоїни під час ведмежого ринку.

NASDAQ почне зберігати біткоїни NASDAQ почне зберігати біткоїни Біржовий гігант прагне працювати за моделлю компанії Fidelity. Юлiя Савицька 27 березня 2023
Інвестори переводять кошти з банків у BTC Інвестори переводять кошти з банків у BTC Банківська криза прискорила зростання вартості головного цифрового активу. Дмитро Харьков 27 березня 2023
Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023