Мегакити зміцнюють домінування на ринку біткоїна

Мегакити зміцнюють домінування на ринку біткоїна

Структура власників BTC протягом 2022 року зазнала суттєвих змін.

Частка пропозиції біткоїна, що контролюється креветками зросла на 10%, китами й акулами – зменшилася на 5%, а мегакитами – зросла на 20%. Про це повідомляє CoinMarketCap із посиланням на дані блокчейну.

Власники монет по-різному відреагували на ведмежий ринок залежно від власних резервів. Так, роздрібні інвестори продемонстрували значну лояльність до BTC та продовжили акумулювання монет. Найбільші адреси нарощували свої резерви ще активніше протягом цього року, орієнтуючись на фундаментальні показники мережі Біткоїна.

Мегакити зміцнюють домінування на ринку біткоїна
Зростання BTC-резервів креветок протягом 2022 року. Джерело: CoinMarketCap.

У той самий час позиції акул та китів послабилися. Головна причина полягає у тому, що значна кількість таких адрес належить майнерам та інституційним інвесторам, які були змушені розпродавати монети для покриття своїх операційних витрат.

Що таке креветки, акули, кити та мегакити

Аналітики Glassnode класифікують власників BTC залежно від їхнього балансу по аналогії з морськими істотами. Так, креветками називають адреси із балансом менше за 1 BTC, і їхня кількість найбільша.

Акули мають баланс у 500-1000 BTC, а кити – понад 1000 BTC. Іноді ще виокремлюють мегакитів, що володіють понад 10 000 BTC. Їхня кількість найменша (лише 115 адрес), але вони контролюють майже 20% від сукупної пропозиції монет.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Середні адреси

Деякі адреси, що належать середнім власникам BTC не входять до жодної з вищенаведених категорій. Так, кількість адрес із балансом у понад 1 BTC нещодавно вперше в історії перевищила 1 млн. Таким чином, ця категорія власників також активно накопичує біткоїни під час ведмежого ринку.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024