Активізувалися біткоїни збанкрутілої біржі QuadrigaCX

Активізувалися біткоїни збанкрутілої біржі QuadrigaCX

До цього моменту всі вважали, що монети біржі зникли назавжди.

Біткоїни, еквівалентні $1,7 млн, були переведені з адрес, що належали збанкрутілій канадській біржі QuadrigaCX. Активність несподівано поновилася 17 грудня, повідомляє Cointelegraph із посиланням на дані блокчейну.

П’ять різних адрес почали переводити BTC збанкрутілої біржі QuadrigaCX. Отримувачі переказів також різні. До цього активи біржі залишалися «замороженими» протягом трьох років (після її банкрутства у грудні 2019 року), а саме ці адреси останній раз брали участь у транзакціях у квітні 2018 року.

Активізувалися біткоїни збанкрутілої біржі QuadrigaCX
Сторінка біржі у соціальній мережі. Джерело: CBC

Така активізація стала несподіванкою для Біткоїн-ком’юніті через те, що приватні ключі зберігалися виключно у засновника та CEO компанії Джеральда Коттона. Таким чином, вірогідно, хтось інший отримав до них доступ та тепер має можливість здійснювати транзакції. Інша неофіційна версія полягає у тому, що Коттон міг сфабрикувати свою смерть для заволодіння цифровими активами. Проте фактичного підтвердження таким припущенням немає.

Що таке QuadrigaCX

QuadrigaCX була популярною та найбільшою біткоїн-біржею в Канаді. Проте у 2019 році було оголошено про банкрутство компанії. ЇЇ зобов’язання на той час складали близько 216 млн канадських доларів, а активи становили лише 28 млн.

Така невідповідність однієї з найбільших бірж пояснювалася тим, що приватні ключі зберігалися виключно у її засновника та CEO Джеральда Коттона. Він загадково помер після поїздки до Індії. На той момент йому було всього 30 років. Несподівана смерть та відсутність доступу до мільйонних активів породили велику кількість чуток та спекуляцій.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Криза централізованих бірж

Поточний ведмежий ринок також характеризується проблемами у провідних централізованих бірж. Зокрема одна із найбільших платформ для торгівлі цифровими активами FTX оголосила про банкрутство минулого місяця через неспроможність покрити дефіцит коштів у розмірі понад $9 млрд. Найбільша централізована біржа Binance також зіткнулася з масовим відтоком коштів останніми тижнями.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024