Активізувалися біткоїни збанкрутілої біржі QuadrigaCX

Активізувалися біткоїни збанкрутілої біржі QuadrigaCX

До цього моменту всі вважали, що монети біржі зникли назавжди.

Біткоїни, еквівалентні $1,7 млн, були переведені з адрес, що належали збанкрутілій канадській біржі QuadrigaCX. Активність несподівано поновилася 17 грудня, повідомляє Cointelegraph із посиланням на дані блокчейну.

П’ять різних адрес почали переводити BTC збанкрутілої біржі QuadrigaCX. Отримувачі переказів також різні. До цього активи біржі залишалися «замороженими» протягом трьох років (після її банкрутства у грудні 2019 року), а саме ці адреси останній раз брали участь у транзакціях у квітні 2018 року.

Активізувалися біткоїни збанкрутілої біржі QuadrigaCX
Сторінка біржі у соціальній мережі. Джерело: CBC

Така активізація стала несподіванкою для Біткоїн-ком’юніті через те, що приватні ключі зберігалися виключно у засновника та CEO компанії Джеральда Коттона. Таким чином, вірогідно, хтось інший отримав до них доступ та тепер має можливість здійснювати транзакції. Інша неофіційна версія полягає у тому, що Коттон міг сфабрикувати свою смерть для заволодіння цифровими активами. Проте фактичного підтвердження таким припущенням немає.

Що таке QuadrigaCX

QuadrigaCX була популярною та найбільшою біткоїн-біржею в Канаді. Проте у 2019 році було оголошено про банкрутство компанії. ЇЇ зобов’язання на той час складали близько 216 млн канадських доларів, а активи становили лише 28 млн.

Така невідповідність однієї з найбільших бірж пояснювалася тим, що приватні ключі зберігалися виключно у її засновника та CEO Джеральда Коттона. Він загадково помер після поїздки до Індії. На той момент йому було всього 30 років. Несподівана смерть та відсутність доступу до мільйонних активів породили велику кількість чуток та спекуляцій.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Криза централізованих бірж

Поточний ведмежий ринок також характеризується проблемами у провідних централізованих бірж. Зокрема одна із найбільших платформ для торгівлі цифровими активами FTX оголосила про банкрутство минулого місяця через неспроможність покрити дефіцит коштів у розмірі понад $9 млрд. Найбільша централізована біржа Binance також зіткнулася з масовим відтоком коштів останніми тижнями.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023