Складність майнінгу значно знизилася

Складність майнінгу значно знизилася

Останній раз така суттєва корекція відбулася після заборони майнінгу в Китаї у 2021 році.

Внаслідок чергового перерахунку складність майнінгу біткоїна зменшилася на 7,3%. Наразі вона становить 34,2 Т, повідомляє BTC.com.

Ведмежий ринок призвів до падіння рентабельності майнінгу у більшості компаній та індивідуальних майнерів. Така ситуація характерна для довгих періодів рецесії на ринку. Через це майнери, які використовують застаріле й менш ефективне обладнання, почали його вимикати.

Динаміка складності майнінгу. Джерело: CoinWarz
Динаміка складності майнінгу. Джерело: CoinWarz

Проте у довгостроковій перспективі складність майнінгу стало зростає та значно випереджає показники минулого року попри корекцію фіатної вартості BTC. Перерахунок складності майнінгу відбувається кожні два тижні, щоб підтримувати швидкість видобутку монет на рівні 10 хвилин.

Хешрейт та можливі сценарії

Хешрейт, що зображує кількість операцій (хешей) в одиницю часу, демонструє схожу динаміку. Наразі хешрейт скорегувався до 252 EH/s, що приблизно на 10% нижче за історичні максимуми цього року.

Найбільш імовірним сценарієм є середньострокова корекція складності видобутку та хешрейту, що призведе до зміни структури сегмента майнінгу. Тим часом ринкова вартість BTC має наблизитися до ціни реалізації. Лише потім можливим є перехід до поступового відновлення.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Роль майнерів

Майнери грають досить важливу роль у ціноутворенні на ринку. Зокрема вони контролюють 9,7% від загального обсягу монет на ринку. Тому примусові розпродажі BTC такими провідними майнерами як Core Scientific та Argo Blockchain призвели до останньої фази капітуляції. Історичні факти підтверджують, що після цього відбувається поступова консолідація ринку й розворот тренду.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024