Одна з найпопулярніших моделей ASIC стала збитковою

Одна з найпопулярніших моделей ASIC стала збитковою

Навіть майнери, які використовують новітнє обладнання, зараз зазнають збитків.

Модель ASIC Antminer S19j Pro вперше у своїй історії стала збитковою, а видобуті монети не покривають вартість електроенергії за поточного рівня цін. Про це повідомляє Hashrate Index.

Наразі майнери, які використовують цю модель отримують доходи у розмірі $79 за МВт/год. При цьому середня вартість електроенергії складає $82 за МВт/год. Іншими словами, рентабельність видобутку стала від’ємною.

Падіння рентабельності Antminer S19j Pro. Джерело: Hashrate Index
Падіння рентабельності Antminer S19j Pro. Джерело: Hashrate Index

Рік тому ситуація була кардинально іншою. У той час доходи були значно вищими – $567 за МВт/год, а витрати на електроенергію – дещо нижчими: $73 за МВт/год. Тому навіть майнери із регіонів із високою вартістю електроенергії мали можливість отримувати значні прибутки.

Рівень беззбитковості

Рівень беззбитковості безпосередньо залежить від моделі ASIC. Так, для ряду моделей ASIC Antminer він варіюється у діапазоні $24-109. Лише остання модель Antminer S19 XP забезпечує рентабельність у 25%, що забезпечує прибуткову роботу.

До того ж аналітики Hashrate Index зазначають, що доступ до дешевих енергоресурсів є визначальним для забезпечення сталої роботи майнерів на цьому етапі. Для прибуткової роботи також важливим є акумулювання достатньої кількості BTC під час бичачої фази росту й відмова від запозичень для фінансування операційної діяльності.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Позиції майнінгових компаній

Провідні майнінгові компанії також зіткнулися зі значним тиском протягом цього ведмежого ринку. Так, Core Scientific та Argo Blockchain опинилися на межі банкрутства. Натомість Marathon Digital зумів навіть покращити власні позиції за допомогою ефективного менеджменту та купівлі обладнання за зниженими цінами під час кризи. Marathon Digital також акумулював понад 10 000 BTC резервів, що є другим показником серед усіх публічних компаній.

NASDAQ почне зберігати біткоїни NASDAQ почне зберігати біткоїни Біржовий гігант прагне працювати за моделлю компанії Fidelity. Юлiя Савицька 27 березня 2023
Інвестори переводять кошти з банків у BTC Інвестори переводять кошти з банків у BTC Банківська криза прискорила зростання вартості головного цифрового активу. Дмитро Харьков 27 березня 2023
Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023