Узбекистан видав ліцензії двом біткоїн-обмінникам

Узбекистан видав ліцензії двом біткоїн-обмінникам

Офіційно надавати свої послуги в країні тепер можуть компанії Crypto Trade NET та Crypto Market.

Національне агентство перспективних проєктів видало перші дві ліцензії на роботу біткоїн-обмінників. Тепер легально працювати в Узбекистані зможуть компанії Crypto Trade NET та Crypto Market, повідомляється на офіційному сайті НАПП.

У відомстві зазначають, що обмінники покликані спростити доступ громадян до купівлі або продажу цифрових активів.

«ТОВ «Crypto Trade NET» та ТОВ «Crypto Market» стали першими криптомагазинами на просторах СНД та Центральної Азії», – наголошують у НАПП.

Згідно з правилами агентства, онлайн-обмінники можуть купувати BTC у фізосіб або продавати їх. Розрахунки з громадянами Узбекистану проходять через банківські перекази у нацвалюті, з іноземцями – в інвалюті.

В офлайн-обмінниках клієнти можуть купувати біткоїни за готівку або інвалюту, а також через банківський переказ. Продавати активи дозволяється лише за національну валюту.

Як отримати біткоїни
Як отримати біткоїни
Є багато простих способів отримати біткоїни: заробити, купити або навіть зайняти...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Умови роботи обмінників та біткоїн-бірж в Узбекистані

У серпні влада Узбекистану обмежила доступ до сайтів майже всіх біткоїн-бірж, серед яких опинилися Binance, Kraken, FTX і Huobi Global.

У НАПП уточнили, що біткоїн-біржі зобов'язані отримувати ліцензію провайдера послуг для провадження діяльності в Узбекистані. Річ у тому, що такі майданчики вимагають персональні дані мешканців країни без урахування вимоги про встановлення серверів на території Узбекистану, і тому доступ до них обмежений.

У вересні Національне агентство перспективних проєктів, Міністерство фінансів та Державний податковий комітет Узбекистану ухвалили спільну постанову, яка встановлює розмір зборів для бірж та майнінгових компаній, що працюють у країні.

Згідно з класифікацією бірж та майнерів, встановлюється щомісячний збір відповідно до категорій компаній. Для біткоїн-обмінників цю ставку зафіксовано на рівні 6 млн сум ($550).

Біржа Gemini залишає Нідерланди Біржа Gemini залишає Нідерланди Торгова платформа не змогла виконати вимоги місцевих регуляторів. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023
Автомобілі Honda тепер можна купити за BTC Автомобілі Honda тепер можна купити за BTC Послуга поки що доступна лише жителям США, але згодом перелік країн планують розширити. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023
Заарештовано співзасновника фонду Three Arrows Capital Заарештовано співзасновника фонду Three Arrows Capital Су Чжу затримали в аеропорту Сінгапуру під час спроби виїхати з країни. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023