Узбекистан видав ліцензії двом біткоїн-обмінникам

Узбекистан видав ліцензії двом біткоїн-обмінникам

Офіційно надавати свої послуги в країні тепер можуть компанії Crypto Trade NET та Crypto Market.

Національне агентство перспективних проєктів видало перші дві ліцензії на роботу біткоїн-обмінників. Тепер легально працювати в Узбекистані зможуть компанії Crypto Trade NET та Crypto Market, повідомляється на офіційному сайті НАПП.

У відомстві зазначають, що обмінники покликані спростити доступ громадян до купівлі або продажу цифрових активів.

«ТОВ «Crypto Trade NET» та ТОВ «Crypto Market» стали першими криптомагазинами на просторах СНД та Центральної Азії», – наголошують у НАПП.

Згідно з правилами агентства, онлайн-обмінники можуть купувати BTC у фізосіб або продавати їх. Розрахунки з громадянами Узбекистану проходять через банківські перекази у нацвалюті, з іноземцями – в інвалюті.

В офлайн-обмінниках клієнти можуть купувати біткоїни за готівку або інвалюту, а також через банківський переказ. Продавати активи дозволяється лише за національну валюту.

Як отримати біткоїни
Як отримати біткоїни
Є багато простих способів отримати біткоїни: заробити, купити або навіть зайняти...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Умови роботи обмінників та біткоїн-бірж в Узбекистані

У серпні влада Узбекистану обмежила доступ до сайтів майже всіх біткоїн-бірж, серед яких опинилися Binance, Kraken, FTX і Huobi Global.

У НАПП уточнили, що біткоїн-біржі зобов'язані отримувати ліцензію провайдера послуг для провадження діяльності в Узбекистані. Річ у тому, що такі майданчики вимагають персональні дані мешканців країни без урахування вимоги про встановлення серверів на території Узбекистану, і тому доступ до них обмежений.

У вересні Національне агентство перспективних проєктів, Міністерство фінансів та Державний податковий комітет Узбекистану ухвалили спільну постанову, яка встановлює розмір зборів для бірж та майнінгових компаній, що працюють у країні.

Згідно з класифікацією бірж та майнерів, встановлюється щомісячний збір відповідно до категорій компаній. Для біткоїн-обмінників цю ставку зафіксовано на рівні 6 млн сум ($550).

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024