Криза FTX призвела до появи рекордної кількості нових BTC-адрес

Криза FTX призвела до появи рекордної кількості нових BTC-адрес

Інвестори надають перевагу біткоїну в умовах невизначеності.

За останній тиждень, на фоні банкрутства біржі FTX, з’явилися понад 125 300 нових адрес із балансом від 0,1 до 100 BTC. Про це повідомляє аналітичний сервіс Santiment.

За цей час новостворені адреси акумулювали 0,6% від загальної пропозиції біткоїнів, що є значним обсягом для такого короткого періоду. Зростання попиту на BTC серед цієї категорії власників монет створило додаткову підтримку головному цифровому активу під час наступу ведмедів.

Створення нових BTC-адрес протягом останніх семи днів. Джерело: Santiment.
Створення нових BTC-адрес протягом останніх семи днів. Джерело: Santiment.

Колапс централізованих сервісів зберігання активів демонструє переваги традиційного позабіржового зберігання монет. До того ж найдецентралізованіший блокчейн Біткоїна має додаткові переваги у плані стабільності та захищеності. Насамкінець наперед визначена динаміка його емісії унеможливлює маніпулювання пропозиції монет на зразок інших проєктів.

Загальна ситуація на ринку

Попри зміцнення відносних позицій біткоїна, загальна ситуація на ринку залишається нестабільною. Падіння ліквідності у багатьох інвесторів та відсутність доступу до відносно дешевих кредитних ресурсів обумовлює зниження ринкової вартості BTC на 18,2% за останній тиждень.

Поточна ціна біткоїна залишається значно нижче його ціни реалізації, що становить близько $21 000. У таких умовах посилюється тиск на майнерів та інших власників монет із недостатнім резервним капіталом. Проте ця динаміка відповідає загальним тенденціям попередніх ведмежих ринків.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Що спричинило кризу FTX?

Близько тижня тому виникли занепокоєння щодо недостатнього обсягу резервів на біржі FTX, що призвело до масштабного виводу цифрових активів з торговельного майданчика. Найбільша біржа Binance розглядала можливість придбання конкурента, проте після вивчення фінансової звітності відмовилася від таких планів. FTX не зуміла залучити $9,4 млрд додаткового фінансування та була змушені ініціювати процедуру банкрутства.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024