Криза FTX призвела до появи рекордної кількості нових BTC-адрес

Криза FTX призвела до появи рекордної кількості нових BTC-адрес

Інвестори надають перевагу біткоїну в умовах невизначеності.

За останній тиждень, на фоні банкрутства біржі FTX, з’явилися понад 125 300 нових адрес із балансом від 0,1 до 100 BTC. Про це повідомляє аналітичний сервіс Santiment.

За цей час новостворені адреси акумулювали 0,6% від загальної пропозиції біткоїнів, що є значним обсягом для такого короткого періоду. Зростання попиту на BTC серед цієї категорії власників монет створило додаткову підтримку головному цифровому активу під час наступу ведмедів.

Створення нових BTC-адрес протягом останніх семи днів. Джерело: Santiment.
Створення нових BTC-адрес протягом останніх семи днів. Джерело: Santiment.

Колапс централізованих сервісів зберігання активів демонструє переваги традиційного позабіржового зберігання монет. До того ж найдецентралізованіший блокчейн Біткоїна має додаткові переваги у плані стабільності та захищеності. Насамкінець наперед визначена динаміка його емісії унеможливлює маніпулювання пропозиції монет на зразок інших проєктів.

Загальна ситуація на ринку

Попри зміцнення відносних позицій біткоїна, загальна ситуація на ринку залишається нестабільною. Падіння ліквідності у багатьох інвесторів та відсутність доступу до відносно дешевих кредитних ресурсів обумовлює зниження ринкової вартості BTC на 18,2% за останній тиждень.

Поточна ціна біткоїна залишається значно нижче його ціни реалізації, що становить близько $21 000. У таких умовах посилюється тиск на майнерів та інших власників монет із недостатнім резервним капіталом. Проте ця динаміка відповідає загальним тенденціям попередніх ведмежих ринків.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Що спричинило кризу FTX?

Близько тижня тому виникли занепокоєння щодо недостатнього обсягу резервів на біржі FTX, що призвело до масштабного виводу цифрових активів з торговельного майданчика. Найбільша біржа Binance розглядала можливість придбання конкурента, проте після вивчення фінансової звітності відмовилася від таких планів. FTX не зуміла залучити $9,4 млрд додаткового фінансування та була змушені ініціювати процедуру банкрутства.

Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000 Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000 Головний цифровий актив продовжує помірне, але впевнене зростання. Дмитро Харьков 29 вересня 2023
SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF Комісія вирішила перенести на січень рішення за заявками від BlackRock, Invesco, Bitwise та Valkyrie. Володимир Гришенко 29 вересня 2023