З бірж за місяць вивели понад 100 000 BTC

З бірж за місяць вивели понад 100 000 BTC

Через банкрутство FTX власники BTC надають перевагу холодному зберіганню монет.

Протягом останнього місяця з централізованих бірж вивели 106 000 BTC. Про це повідомляє аналітичний сервіс Glassnode.

Масштабна криза ліквідності та платоспроможності великих бірж доводить ризики централізованого зберігання біткоїнів. Власники монет активно переводять біткоїни у холодне зберігання. Відтік такої кількості BTC з бірж до цього відбувався лише тричі: у квітні 2020 року, у листопаді 2020 року та червні-липні цього року.

Відтік BTC з централізованих бірж. Джерело: Glassnode
Відтік BTC з централізованих бірж. Джерело: Glassnode

Глобальний тренд щодо частки монет на централізованих біржах змінився ще у квітні 2020 року. Останній бичачий цикл (на відміну від попередніх) відбувався за скорочення монет на біржах. Більшість інвесторів стає все більш обачними щодо ризиків, які виникають у випадках, коли власник монет не контролює свої приватні ключі.

Колапс FTX

Головним тригером занепокоєності холдерів стали проблеми біржі FTX, які призвели до офіційного оголошення про початок процедури її банкрутства. Представники FTX не змогли залучити додатковий капітал у розмірі $9,4 млрд для покриття дефіциту, який утворився внаслідок недостатнього обсягу резервів.

Ця ситуація схожа з кризою на ринку цифрових активів, що спостерігалася у травні після банкрутства проєктів Terra. Часткове резервне покриття також призвело до неспроможності підтримувати паритет стейблкоїна з доларом США та розвивати інші ініціативи Terra.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Стратегії китів

Великі власники BTC передбачили можливу кризу централізованих бірж та почали виводити монети з бірж ще минулого місяця. У жовтні лише за кілька тижнів вони вивели з бірж на 15 700 BTC більше, ніж завели. Проте настільки масштабного відтоку капіталу з бірж, як зараз, останніми місяцями не спостерігалося.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023