Торговий обсяг BTC зростає всупереч зниженню курсу

Торговий обсяг BTC зростає всупереч зниженню курсу

Кількість трейдерів, що беруть участь в операціях з біткоїном, дедалі зростає.

За останній тиждень обсяг спотової торгівлі парами активів за участю BTC на біржах зріс на 2%. Про це йдеться у звіті аналітичної компанії Arcane Research.

Попри нову фазу ведмежого ринку, трейдери та інвестори активно проводять операції з біткоїном. Зростання обсягів спотової торгівлі BTC значною мірою сталося через зміну структури сегмента централізованих бірж. Binance нарощує ринкову частку завдяки зменшенню конкуренції. Зокрема через проблеми у біржі FTX та інших торговельних майданчиків, що втрачають ринковий вплив.

Динаміка торгового обсягу. Джерело: Arcane Research
Динаміка торгового обсягу. Джерело: Arcane Research

Довгострокова динаміка обсягів біржових торгів свідчить про те, що BTC стає все більш популярним серед інвесторів всупереч зниженню ціни активу. Більша стабільність біткоїна у порівнянні з іншими цифровими активами та його висока довгострокова дохідність можуть пояснити таку динаміку.

Волатильність на ринку

Попри значну невизначеність і потенційне банкрутство біржі FTX, волатильність біткоїна залишається в межах стандартних історичних даних. Так, 7-денна волатильність дорівнює 3%, а 30-денна – 2%. Хоча волатильність може зрости внаслідок панічних настроїв на ринку, її рівень не має бути критичним для головного цифрового активу.

Сегмент опціонів також демонструє стабілізацію та очікування незначної волатильності у найближчому майбутньому. Питома вага короткострокових інвесторів знижується, так само як і спекулятивний вплив. Ринок значною мірою консолідується завдяки ходлерам, китам та інституційним інвесторам.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Настрої на ринку

Одним із найточніших індикаторів настроїв учасників ринку є Індекс жадібності та страху. Наразі він становить 22, що класифікується як «надзвичайний страх». Минулого тижня показник становив 30, що означає значно менший страх. Останні події, пов’язані з фінансовою кризою низки бірж та проєктів, не сприяють оптимізму учасників ринку.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024