Ончейн-аналітика: що таке індикатор MVRV

Ончейн-аналітика: що таке індикатор MVRV

Ончейн-індикатор MVRV під час аналізу ціни BTC може стати в пригоді для входу в ринок.

Сьогодні ми познайомимося з MVRV (Market Cap versus Realized Cap) – популярним ончейн-індикатором, що допомагає виявляти цінові мінімуми й максимуми біткоїна. Індикатор показує відношення ринкової капіталізації до реалізованої. Детально описано про це тут. Коротко пригадаймо їхнє значення:

Ринкова капіталізація – спосіб визначення сукупної вартості всіх наявних монет (біткоїнів) у конкретний момент часу. Для цього весь запас біткоїнів треба помножити на поточну ціну активу.

Реалізована капіталізація – складніша в розрахунках версія ринкової капіталізації, що враховує ціну кожної монети на момент останньої транзакції в мережі. Якщо останнє переміщення окремо взятих 10 BTC відбулося за ціною в $20 000, то реалізована капіталізація для цих монет дорівнює $200 000. Таким чином розраховують капіталізацію для всіх монет за ціною на момент їхнього останнього руху.

Реалізована капіталізація враховує лише монети в реальному обігу і є більш точним показником, ніж ринкова капіталізація, котра враховує навіть назавжди втрачені біткоїни.

Індикатор MVRV призначений для аналізу довгострокових тенденцій і циклів. Застосовується як інструмент виявлення двох основних ринкових фаз – накопичення і розподіл:

Накопичення – це діапазон, у якому великі гравці накопичують активи за низькою ціною.

Розподіл – діапазон, коли великі гравці продають актив за високою ціною менш компетентним учасникам ринку.

MVRV заснований на ідеї боротьби двох типів учасників ринку – спекулянтів і ходлерів:

Ходлери – інвестори, які відмовилися від короткострокової фінансової вигоди на користь довгострокової перспективи.

Спекулянти – націлені на короткострокову вигоду трейдери.

Показник допомагає визначити, які саме гравці переважають на ринку в конкретний момент часу. Падіння значення коефіцієнта нижче 1 передбачає, що активні спекулянти переважають над довгостроковими інвесторами (ходлерами).

Індикатор MVRV – це коефіцієнт, отриманий шляхом ділення ринкової капіталізації на реалізовану капіталізацію. Показник базується на щоденно оновлюваних даних.

Концепція MVRV припускає, що зниження коефіцієнта і збільшення кількості монет, що перебувають без руху, підкріплені довгостроковою вірою інвесторів у технологію Біткоїна і зростання ціни.

Знаходження коефіцієнта нижче значення 1 вказує на цикл накопичення. Рівень вище 3,7 своєю чергою вказує на фазу розподілу.

MVRV – один із найпопулярніших індикаторів на ринку. Його використовують не тільки індивідуальні дослідники, а й професійні аналітичні компанії на кшталт Glassnode, Coin Metrics та CryptoQuant.

Подивімось, що показує нам Glassnode

Динаміка MVRV. Дані: Glassnode
Динаміка MVRV. Дані: Glassnode

Шкала ліворуч – ціна біткоїна. Помаранчева лінія – графік ціни біткоїна.

Шкала праворуч – значення MVRV. Синя лінія – графік MVRV.

Червона лінія – значення 1 за MVRV.

Як бачимо, зараз MVRV дорівнює 0.92.

Востаннє MVRV був нижчим за 1 тільки в розпал коронадампу, у березні 2020 року. Після до 13 червня 2022 року біткоїн, згідно з індикатором, не вважався недооціненим, на відміну від поточної ситуації.

Так, ціна біткоїна і значення MVRV можуть опуститися ще нижче, але це не означає, що потрібно намагатися ловити дно. Розумнішим кроком буде – дивитися як поводять себе на ринку великі гравці (ті ж кити) та брати на озброєння їхню інвестиційну стратегію: накопичувати біткоїн по низькій ціні (в ринковій фазі – накопичення) і продавати по високій ціні (в ринковій фазі – розподіл).

Підіб’ємо підсумки

Ончейн-індикатор MVRV (Market Cap versus Realized Cap) є непоганою підказкою для біткоїн-інвестра, що допомагає виявляти цінові мінімуми та максимуми активу. Як і будь-який інший аналітичний інструмент – його слід використовувати в комплексі.

Наразі багато факторів та індикаторів вказують на те, що біткоїн сильно перепроданий (недооцінений). І вже тривалий час (більше 137 днів, детальніше тут) знаходиться у фазі накопичення. Тому логічно буде припустити, що даний період добре використовувати для купівлі й накопичення біткоїна (входу в ринок) з подальшим його утриманням на своїх холодних гаманцях.

Це гостьовий пост Ігоря Королишина, інвестора, аналітика та консультанта по інвестиціях. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023