Ончейн-аналітика: що таке індикатор MVRV

Ончейн-аналітика: що таке індикатор MVRV

Ончейн-індикатор MVRV під час аналізу ціни BTC може стати в пригоді для входу в ринок.

Сьогодні ми познайомимося з MVRV (Market Cap versus Realized Cap) – популярним ончейн-індикатором, що допомагає виявляти цінові мінімуми й максимуми біткоїна. Індикатор показує відношення ринкової капіталізації до реалізованої. Детально описано про це тут. Коротко пригадаймо їхнє значення:

Ринкова капіталізація – спосіб визначення сукупної вартості всіх наявних монет (біткоїнів) у конкретний момент часу. Для цього весь запас біткоїнів треба помножити на поточну ціну активу.

Реалізована капіталізація – складніша в розрахунках версія ринкової капіталізації, що враховує ціну кожної монети на момент останньої транзакції в мережі. Якщо останнє переміщення окремо взятих 10 BTC відбулося за ціною в $20 000, то реалізована капіталізація для цих монет дорівнює $200 000. Таким чином розраховують капіталізацію для всіх монет за ціною на момент їхнього останнього руху.

Реалізована капіталізація враховує лише монети в реальному обігу і є більш точним показником, ніж ринкова капіталізація, котра враховує навіть назавжди втрачені біткоїни.

Індикатор MVRV призначений для аналізу довгострокових тенденцій і циклів. Застосовується як інструмент виявлення двох основних ринкових фаз – накопичення і розподіл:

Накопичення – це діапазон, у якому великі гравці накопичують активи за низькою ціною.

Розподіл – діапазон, коли великі гравці продають актив за високою ціною менш компетентним учасникам ринку.

MVRV заснований на ідеї боротьби двох типів учасників ринку – спекулянтів і ходлерів:

Ходлери – інвестори, які відмовилися від короткострокової фінансової вигоди на користь довгострокової перспективи.

Спекулянти – націлені на короткострокову вигоду трейдери.

Показник допомагає визначити, які саме гравці переважають на ринку в конкретний момент часу. Падіння значення коефіцієнта нижче 1 передбачає, що активні спекулянти переважають над довгостроковими інвесторами (ходлерами).

Індикатор MVRV – це коефіцієнт, отриманий шляхом ділення ринкової капіталізації на реалізовану капіталізацію. Показник базується на щоденно оновлюваних даних.

Концепція MVRV припускає, що зниження коефіцієнта і збільшення кількості монет, що перебувають без руху, підкріплені довгостроковою вірою інвесторів у технологію Біткоїна і зростання ціни.

Знаходження коефіцієнта нижче значення 1 вказує на цикл накопичення. Рівень вище 3,7 своєю чергою вказує на фазу розподілу.

MVRV – один із найпопулярніших індикаторів на ринку. Його використовують не тільки індивідуальні дослідники, а й професійні аналітичні компанії на кшталт Glassnode, Coin Metrics та CryptoQuant.

Подивімось, що показує нам Glassnode

Динаміка MVRV. Дані: Glassnode
Динаміка MVRV. Дані: Glassnode

Шкала ліворуч – ціна біткоїна. Помаранчева лінія – графік ціни біткоїна.

Шкала праворуч – значення MVRV. Синя лінія – графік MVRV.

Червона лінія – значення 1 за MVRV.

Як бачимо, зараз MVRV дорівнює 0.92.

Востаннє MVRV був нижчим за 1 тільки в розпал коронадампу, у березні 2020 року. Після до 13 червня 2022 року біткоїн, згідно з індикатором, не вважався недооціненим, на відміну від поточної ситуації.

Так, ціна біткоїна і значення MVRV можуть опуститися ще нижче, але це не означає, що потрібно намагатися ловити дно. Розумнішим кроком буде – дивитися як поводять себе на ринку великі гравці (ті ж кити) та брати на озброєння їхню інвестиційну стратегію: накопичувати біткоїн по низькій ціні (в ринковій фазі – накопичення) і продавати по високій ціні (в ринковій фазі – розподіл).

Підіб’ємо підсумки

Ончейн-індикатор MVRV (Market Cap versus Realized Cap) є непоганою підказкою для біткоїн-інвестра, що допомагає виявляти цінові мінімуми та максимуми активу. Як і будь-який інший аналітичний інструмент – його слід використовувати в комплексі.

Наразі багато факторів та індикаторів вказують на те, що біткоїн сильно перепроданий (недооцінений). І вже тривалий час (більше 137 днів, детальніше тут) знаходиться у фазі накопичення. Тому логічно буде припустити, що даний період добре використовувати для купівлі й накопичення біткоїна (входу в ринок) з подальшим його утриманням на своїх холодних гаманцях.

Це гостьовий пост Ігоря Королишина, інвестора, аналітика та консультанта по інвестиціях. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися. Джонатан Гарнер 24 березня 2023
Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна. Бекка Братчер 23 березня 2023
Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Баланс Федеральної резервної системи збільшився на $300 млрд за один тиждень, що викликало суперечки про те, чи можна кваліфікувати ці дії як кількісне пом'якшення. Сем Рул 23 березня 2023